Třinečtí rozstříleli Havířov

(14.2.2017) Třinecká družina si s lehkostí poradila s Havířovem. Do sítě divizního celku nasázela pět gólů. První dva vstřelili v prvním poločase Vávra a Benetka, po změně stran se střelecky prosadili Hošek, Ižvolt a Bedecs.

přát., úterý 14.2.2017
5:0
(2:0)
MFK Havířov
Branky: 31. Stanislav Vávra (1:0), 40. Tomáš Benetka (2:0), 51. Petr Hošek (3:0), 56. Matej Ižvolt (4:0), 71. Imrich Bedecs (penalta, 5:0). Rozhodčí: Peter Mrázek - Stanislav Pochylý, Hanák. Žluté karty: Lukáš Skoupý, Marek Švábík (oba Havířov).
FK Fotbal Třinec: Jiří Adamuška (46. Lukáš Paleček) – Šimon Šumbera (46. Michal Stříž), Jiří Janoščín, Tomáš Benetka, Marek Čelůstka, Imrich Bedecs, Matej Ižvolt, Dario Krišto, Martin Motyčka (39. Martin Janošík), Stanislav Vávra (46. Petr Hošek), Mikk Reintman. Trenér: Jiří Neček.
Počet diváků: 20

Trenér Neček oproti zápasu v Trenčíně prostřídal sestavu. Na hřiště se dostal například brankář Adamuška nebo obránce Benetka. Jeho svěřenci od úvodních minut diktovali tempo zápasu, jenže dlouho se nedokázali gólově prosadit.

Na úvodní branku si v mrazivém večeru musela hrstka diváků počkat až do druhé půlhodiny zápasu. Ižvolt si vyměnil míč s Motyčkou, odcentroval z pravé strany přesně na hlavu Stanislava Vávry a brněnský útočník svou situaci proměnil v úvodní gól.

Ve 40. minutě už to bylo 2:0. Po levé straně utekl Jiří Janoščín, přízemním centrem přihrál před malé vápno zcela volnému Tomášovi Benetkovi, pro kterého už nebyl problém uklidit balón do odkryté brány.

O poločase došlo v třineckém týmu k trojité změně, ale domácí celek ani poté v kvalitním ofenzivním výkonu nepolevil. Hned v úvodu druhé části dvakrát pokořil brankáře Havířova. V 51. minutě Ižvolt sebral míč soupeři, pronikl s ním do pokutového území, odcentroval a vysoký Petr Hošek už věděl, jak s gólovou šancí naložit.

O pět minut později se domácí radovali počtvrté. Matej Ižvolt vybojoval míč před havířovským vápnem, narazil si s Janošíkem, uvolnil se v šestnáctce a velmi dobře mířenou střelou k pravé tyči úspěšně zakončil akci.

Poslední pátý gól padl v 71. minutě. Krišto krásným dlouhým křížným pasem nabídl gólovou šanci rozběhnutému Michalu Střížovi, třinecký obránce už si chystal míč na střelu, jenže v poslední moment ho stáhl k zemi L. Skoupý a rozhodčí ukázal na penaltový puntík. Míč si na značku pokutového kopu postavil Imrich Bedecs a střelou do horní poloviny brány uzavřel stav utkání na 5:0.

I přes pět vstřelených gólů si hráči v červených dresech vypracovali spoustu dalších šancí, které většinou končily vedle brány. Zda ofenzivní hra našich fotbalistů vydrží i do dalších zápasů, o tom se budeme moci přesvědčit už v sobotu v nedalekém městě Czechowice-Dziedzice, kde se naši borci střetnou na místní umělé trávě s druholigovým Podbeskidziem Bielsko-Biala.