Ústí utíkalo, dávalo góly a má tři body

(10.8.2013) Ústí nad Labem prověřilo třinecký celek po ofenzivní i defenzivní stránce. Hráči v červených dresech opět nechytli začátek, brzo prohrávali 1:0 a poté už jen těžko chytali brejkující Severočechy. Tři úprky Moulise skončily ve dvou případech gólem. Na zaslouženém vítězství Ústí nic nezměnil ani kontaktní gól Čelůstky, na který domácí našli bleskovou odpověď.

3.kolo, sobota 10.8.2013
FK Ústí nad Labem
3:1
(3:1)
Branky a asistence: 4. Michal Valenta (penalta, 1:0), 23. Tomáš Smola (as. Pavel Moulis, 2:0), 40. Marek Čelůstka (as. Miroslav Ceplák, 2:1), 42. Pavel Moulis (as. Tomáš Jursa, 3:1). Rozhodčí: Jan Kalenda – Libor Zeman, Lucie Ratajová. Žluté karty: Tomáš Jursa, Jan Peterka, Tomáš Smola – Petr Lisický, Josef Čtvrtníček, Miroslav Ceplák, Jan Malík.
FK Ústí nad Labem: Radim Novák – Michal Zeman, Michal Valenta, Vladimír Švec, Lukáš Dvořák – Jan Martykán, Jan Peterka, Tomáš Jursa – Pavel Moulis (87. David Vacek), Tomáš Smola (79. Abid Mujagič), Michal Leibl (61. Ladislav Benčík). Trenér: Lukáš Přerost.
FK Fotbal Třinec: Václav Bruk – Petr Lisický, Jan Malík, Marek Čelůstka, Tomáš Matoušek (46. Petr Joukl) – Pavel Malíř, Martin Motyčka (73. Radek Gulajev), Michael Hupka, Miroslav Ceplák – Josef Čtvrtníček (46. Petr Wojnar) – Tomáš Gavlák. Trenér: Pavel Hajný.
Počet diváků: 1348

Začátky zápasů, to je v Třinci zakleté období. Jak juniorka, tak muži mají s tímto časovým úsekem problémy. Jinak tomu nebylo ani v Ústí nad Labem. Třetí minuta, nedovolený zásah jednoho z třineckých obránců ve vápně, penalta. Zkušený Michal Valenta se s tím nemazal. Gólman Bruk sice trefil stranu, ale na prudkou střelu nestačil a Ústí vedlo.

Třinečtí se z úderu probrali a začali útočit. Matouškovu střelu zpoza vápna gólman Novák chytil, úspěšný byl i proti Malířově tutovce z pravé strany. Třinecký záložník měl před sebou pouze brankáře, kterého následně i trefil. Když pak netrefil ústeckou bránu ani hlavičkující Čtvrtníček, přišel pro hosty druhý úder do zadních řad.

Moulis dostal balón za obranu, poslal Matouška na párek a vystřelil. Bruk jeho pokus pouze vyrazil vedle sebe, kde se k balónu nejrychleji dostal útočník Tomáš Smola a přeloboval třineckého gólmana.

Dlouhé přihrávky domácích na nabíhajícího Moulise, tyto situace byly pro Třinecké noční můrou. Po další z nich upaloval Moulis na Bruka podruhé, tentokrát se střelou mezi nohy na třineckého gólmana nevyzrál.

To se povedlo až ve 42. minutě. To už ale svítilo na světelné tabuli skóre 2:1, poté co se po centru do vápna dostal k míči na levé tyči číhající Ceplák, balón se po jeho hlavičce odrazil k volnému Marku Čelůstkovi, který nadvakrát překonal Nováka a rozradostnil skupinku třineckých fanoušků.

Než se červení stačili doradovat, znovu prohrávali o dva góly. Záda jim opět ukázal Pavel Moulis, Matoušek se jej snažil stíhat, ale nedostihl ho a ústecký útočník střelou podél gólmana Bruka umístil balón potřetí do třinecké brány.

Do druhého poločasu oživil trenér Hajný sestavu. Do hry se dostala dvojice Joukl, Wojnar. Hosty to nabudilo, častěji se dostávali na útočnou polovinu a nebezpečně hrozili. V 50. minutě chyběla Wojnarově střele z hranice vápna trocha přesnosti. O něco blíže byl v 60. minutě Malík, který po rohu Cepláka napálil balón hlavou do břevna, dorážející Motyčka už nedokázal usměrnit odražený míč hlavou zpět do brány.

S přibývajícím časem přestaly nacházet třinecké centry z křídelních pozic někoho z hráčů ve vápně. Více nebezpečnější byli domácí. Dvořákovu střelu Bruk nedokázal udržet v rukavicích a dorážející smola měl před sebou odkrytou bránu, naštěstí nějakým zázrakem jí nedokázal trefit.

V 83. minutě dostal pas od Moulise prchající Mujagič, Bruk proti němu stačil rychle vyběhnout a střelu vytlačit vedle brány. Vzápětí pálil domácí Dvořák do tyče.

Hosté už v závěru na vyrovnání neměli. Domácí využili děr v obraně, z brejků zcela zdecimovali třineckou jedenáctku a zaslouženě získali tři body.