Třinec přesilovku nepřetavil v body

(3.8.2013) Špatný vstup do utkání rozhodl o domácí porážce Třince v zápase se Sokolovem. Ani nové dresy Třineckým nepomohly v koncovce. Domácí po vyloučení Vondráčka z osmé minuty hráli většinu zápasu na polovině soupeře, ale kromě gólu Gavláka další gól nepřidali a zaslouženě prohráli.

2.kolo, sobota 3.8.2013
1:2
(1:2)
Baník Sokolov
Branky a asistence: 3. David Vaněček (as. Lukáš Hrubý, 0:1), 12. Stanislav Hofmann (as. David Čada, 0:2), 19. Tomáš Gavlák (as. Josef Čtvrtníček, 1:2). Rozhodčí: Ondřej Lerch - Miroslav Fišer, Jan Machálek. Žluté karty: Petr Wojnar - David Vaněček. Červená karta: 8. Zbyněk Vondráček (Sokolov).
FK Fotbal Třinec: Václav Bruk - Petr Lisický, Jan Malík (79. Radek Gulajev), Marek Čelůstka, Tomáš Matoušek (30. Martin Sporysz) - Petr Wojnar, Martin Motyčka (63. Tomáš Dostál) - Pavel Malíř, Josef Čtvrtníček, Miroslav Ceplák - Tomáš Gavlák. Trenér: Pavel Hajný.
Baník Sokolov: Jakub Dvořák /I./ - Jakub Blažek, Zbyněk Vondráček, Stanislav Hofmann, Lukáš Hrubý - David Čada, Vít Vrtělka - Jakub Dvořák /II./ , David Kobylík (22. Luboš Hruška), David Vaněček (68. František Dřížďal) - Milan Jurdík (74. Rostislav Šamánek). Trenér: Aleš Jindra.
Počet diváků: 1103

Nejvzdálenější souboj ve Fotbalové národní lize se rozhodl v úvodní dvacetiminutovce. Ta nastolila celému utkání dramatický průběh s velkým množstvím šancí.

Vše začalo už ve 3. minutě, kdy dlouhý aut proletěl ke Hrubému, ten odcentroval na zcela volného Davida Vaněčka, který obstřelil do střely skákajícího Bruka a poslal Západočechy do vedení.

Další důležitý moment nastal o pět minut později. Dlouhý centr na hrot prodloužil Gavlák na Čtvrtníčka, ten se k balónu dostal rychleji než stoper Vondráček a sokolovskému obránci nezbylo nic jiného, než třineckého útočníka před vápnem faulovat. Vondráček za svůj čin obdržel červenou kartu a hosté dohrávali více než 80 minut v deseti.

Se žlutozelenými to nezamávalo. Po rohovém kopu Kobylíka a hlavičce Čady zvýšil skóre utkání ve prospěch hostů hlavičkující Stanislav Hofmann.

Baník se za stavu 0:2 uzavřel na svou polovinu a bylo jen otázkou, zda se Třinci povede překonat sokolovský beton, nebo to hosté vydrží a odvezou si všechny body.

Gólman Dvořák se musel začít v bráně otáčet. Po centru Malíře Ceplákovu střelu vyrazil, ale zanedlouho už nestačil na spolupráci centrujícího Malíře, sklepávajícího Čtvrtníčka a zakončujícího Tomáše Gavláka, který ranou pod břevno vstřelil kontaktní gól.

Na tlak Třince reagoval trenér Jindra sesazením Kobylíka a postavením vysokého stopera Hrušky. To se ukázalo jako velmi dobrý krok, protože Hruška sbíral vysoké balóny do pokutového území.

Třinečtí zamkli Sokolov na vlastní půlce, ale když nešlo dostat balón do prostoru, odkud by hráči mohli centrovat, nebo střílet, letěl míč zpět na stopery. V úmorném vedru to domácím hráčům ubíralo na silách.

Herní obraz se nezměnil ani po přestávce. Domácí útočili do plných, hosté vyráželi do brejků. Po jednom z domácích útoků se míč dostal na levou stranu k Ceplákovi, jehož střelu gólman Dvořák vytáhl na rohový kop.

Ceplák byl i u další příležitosti na konci první hodiny utkání. Jeho přihrávku si zpracoval střelec jediné třinecké branky Gavlák a z otočky vypálil těsně vedle levé tyče Dvořákovy svatyně.

Třinec dobýval a dobýval, ale šance k ohrožení soupeřovy brány nepřicházely. Až v 87. minutě přinesl trochu vzruchu hostující celek. Šamánkovo nepřesné zpracování dostalo do šance Blažka, ten byl sám před Brukem, ale definitivně o vítězi nerozhodl. Jeho střela minula třineckou bránu.

Do dalšího brejku se v poslední minutě dostal Šamánek, ani on třineckého brankáře neprostřelil.

V nastaveném čase domácí vsadili vše na jednu kartu. Velkou příležitost měl Čelůstka. Ten se dral po levé straně, faul soupeře v pokutovém území se rozhodl ustát a zakončit situaci. Vyběhnutý brankář Dvořák jeho střelu vyrazil na rohový kop.

Na ten do vápna dorazil i brankář Bruk a mohl se stát hrdinou dne. Nejprve prohrál hlavičkový souboj s Hruškou, ale vzápětí se k němu míč vrátil a třinecký gólman nastřelil břevno sokolovské brány, od kterého se balón odrazil za bránu.

Poté už jen následoval závěrečný hvizd hlavního rozhodčího a pád všech vysílených Třinečáků na hrací plochu. Domácí nepotvrdili vítězství na Žižkově a po prohře se Sokolovem se v tabulce propadli o několik míst. Chuť si budou moci napravit v dalším kole, kdy zajíždějí na fotbalovou půdu do Ústí nad Labem.