Čarující Bruk a kolektiv obrali Prahu

(28.7.2013) První zápas po návratu do fotbalové národní ligy dopadl skvěle. Třinečtí zvítězili po brankách Cepláka a Matouška 2:0 a do tabulky si hned na úvod připsali tři body.

1.kolo, neděle 28.7.2013
FK Viktoria Žižkov
0:2
(0:1)
Branky a asistence: 13. Miroslav Ceplák (as. Pavel Malíř, 0:1), 90. Tomáš Matoušek (as. Miroslav Ceplák, 0:2). Rozhodčí: Martin Nenadál – Zdeněk Arnošt, Stanislav Pochylý. Žluté karty: Petr Mareš, Igor Súkenník – Petr Joukl, Tomáš Matoušek.
FK Viktoria Žižkov: Marek Boháč – Patrik Dressler, Pavel Ricka, Jaroslav Procházka, David Folwarczny – Petr Mareš – Daniel Bartl, Igor Súkenník (60. Zdeněk Folprecht), Miroslav Podrázký (65. Marek Červenka), Lukáš Bartošák (76. Petr Zapalač) – Jiří Böhm. Trenér: Jindřich Trpišovský.
FK Fotbal Třinec: Václav Bruk – Petr Lisický, Marek Čelůstka, Jan Malík (76. Michael Hupka), Tomáš Matoušek – Martin Motyčka, Petr Wojnar (87. Jaroslav Málek) – Pavel Malíř, Josef Čtvrtníček, Miroslav Ceplák – Radek Gulajev (46. Petr Joukl). Trenér: Pavel Hajný.
Počet diváků: 1018

Do prvního utkání nastoupili svěřenci Pavla Hajného bez trojice Marek Kyselý, Petr Cigánek a Dennis Christu, kteří jsou zdravotně indisponovaní. Jedenáctka, které dal třinecký kouč důvěru se musela od úvodního hvizdu pořádně otáčet.

První kritickou situaci zachránil brankář Bruk v sedmé minutě, když vytěsnil mimo bránu přímý kop Podrázkého z 20 metrů. Zanedlouho měl loženku na kopačce Bartošák, byl sám před gólmanem, ale netrefil bránu.

Poté udeřili hráči v modrých dresech. Centr Malíře na vzdálenější tyč našel zcela volného Miroslava Cepláka a ten s přehledem uklidil balón do prázdné brány.

Zanedlouho mohlo svítit na světelné tabuli 0:2. Wojnar našel volného Gulajeva, ten překonal gólmana Boháče, jenže nepřemluvil pomezního sudího ke změně verdiktu, neboť stál v offsidu.

Herně lepší domácí si vypracovali další šanci ve 20. minutě. Opět u toho byl Bartošák a opět pálil vedle, když se po závaru před třineckou brankou dostal k míči.

Poslední šanci první půle měli hosté. Pražané zahrávali roh, ale do šance se z rychlého brejku dostali modří, Malíř vysunul Matouška, ten odcentroval na volného Wojnara, který překopl žižkovskou bránu!

Se startem druhého poločasu začala i účast Petra Joukla v zápase, který nahradil nevýrazného Gulajeva. V 50. minutě nejprve zpoza vápna pálil Bartl a vzápětí Čtvrtníček dostal míč za obranu, ale neměl dostatečnou rychlost na zakončení, proto se k míči před střelou dostal soupeř.

Pražané dostali o přestávce zřejmě důrazně vyčiněno za slabou střelbu. To se snažili napravit ve druhé půli. Bartošákovu točenou střelu musel Bruk nadvakrát vyrážet. V 63. minutě se Podrázký prodral k balónu po centru z pravé strany, vypálil a čarující Bruk zázračně vyrazil míč mimo bránu!

Čtvrthodinu před koncem dostal míč za obranu Böhm, sám před gólmanem volil ránu po zemi, kterou Bruk vyrazil.

V nastaveném čase domácí zahráli vabank, Tomáš Matoušek se na půlce prodral přes gólmana a střelou z 30 metrů do prázdné brány pojistil Třinci tři body.

Ohlasy trenérů najdete v našem audioarchivu.