Ze Znojma vezeme bod

(2.10.2016) Velmi dobrý týmový výkon, dva krásné góly Joukla a Stříže a úspěšně lapená penalta Palečka. Takové bylo utkání ve Znojmě, které nakonec skončilo dělbou bodů.

9.kolo, neděle 2.10.2016
1. SC Znojmo FK
2:2
(1:2)
Branky a nahrávky: 29. Petr Joukl (as. Matej Ižvolt, 0:1), 33. Michal Stříž (as. René Dedič, 0:2), 36. Robert Bartolomeu (as. David Helísek, 1:2), 58. Robert Bartolomeu (2:2). Rozhodčí: Jan Mikyska – Tomáš Batík, Jiří Polák. Žluté karty: Marek Čelůstka, René Dedič, Petr Hošek (všichni Třinec).
1. SC Znojmo FK: Jiří Doleček – Radek Mezlík, Tomáš Cihlář, Lukáš Motal, Daniel Odehnal, David Helísek – Šimon Šumbera, Radim Nepožitek (84. Petr Rybička), Robert Bartolomeu (72. Dominik Urbančok), Stijepo Njire (84. Jan Javůrek) – Jiří Klíma. Trenér: Radim Kučera.
FK Fotbal Třinec: Lukáš Paleček – Tomáš Vengřinek, Mikk Reintam, Muamer Avdič, Pavel Hloch - Petr Joukl (61. Marek Čelůstka), Dario Krišto, Michal Stříž - Matej Ižvolt, Pavel Malcharek (81. Petr Hošek) - René Dedič (90+2. Imrich Bedecs). Trenér: Jiří Neček.
Počet diváků: 912

Do bitvy na jihu Moravy vstoupili domácí pěkně zostra a už ve třetí minutě mohl střelou zpoza šestnáctky otevřít skóre Šumbera, ale proti byl brankář Paleček.

Střelecky úspěšní byli naši fotbalisté. Stříž se po čtvrthodině hry pouze zastřeloval, ale po krásném pasu do běhu utekl po pravé straně Petr Joukl a vyběhnutého Dolečka elegantně přeloboval.

Ještě lépe to vypadalo s našimi borci o čtyři minuty později po výstavní střele Michala Stříže. Jeho ránu z pětadvaceti metrů zastavila až síť znojemské brány.

Bohužel Třinečtí šli do kabin pouze s jednobrankovým náskokem, neboť ve 36. minutě přilétl centr z pravé strany ke vzdálenější tyči na nohu číhajícího Roberta Bartolomea a zlínský fotbalista ve službách Znojma snížil na 1:2.

Aktivněji začali domácí i ve druhé půli. Pumelice Šumbery ze střední vzdálenosti orazítkovala břevno třinecké brány. V 58. minutě už bylo vyrovnáno. Brankář Paleček ještě stačil vyrazit gólovou střelu Nepožitka, bohužel na dorážku Roberta Bartolomea už byl krátký.

Vedení mohl vrátit na třineckou stranu v 70. minutě Ižvolt, ale jeho nepříjemnou ránu Doleček vytáhl mimo bránu. Větší šanci měli na druhé straně domácí po faulu Hlocha v pokutovém území. K penaltě se postavil Njire, jenže přízemní střelu Paleček chytil, a tak utkání skončilo zaslouženou remízou.