Zakletý Sokolov, Glaser katem

(23.8.2017) Hornické město na západě Čech je noční můrou pro třinecký fotbal. Slezané v Sokolově nevyhráli ani na jedenáctý pokus. O výhře Baníku rozhodl gólem v 87. minutě Glaser.

5.kolo, středa 23.8.2017
Baník Sokolov
1:0
(0:0)
Branka: 87. Petr Glaser (1:0). Rozhodčí: Pavel Rejžek - Zdeněk Dobrovolný, Petr Kotalík. Žluté karty: Ondřej Ševčík - Jiří Kateřiňák, Imrich Bedecs, Lukáš Paleček.
Baník Sokolov: Jaroslav Belaň – Marek Strada, Ondřej Ševčík, Peter Mráz, Jan Mejdr – Vojtěch Machek (68. Michal Hlavatý), Adam Čihák – Jan Kosak, Petr Glaser, Jakub Dvořák II. (49. Lukáš Provod) – Vojtěch Přeučil (37. Adam Ševčík). Trenér: Pavel Horváth.
FK Fotbal Třinec: Lukáš Paleček – Marek Čelůstka, Mikk Reintam, Imrich Bedecs – Richard Vaněk – Pavol Ilko, Šimon Šumbera (70. Matej Ižvolt), Jiří Kateřiňák, Jiří Janoščín (78. Tomáš Masař) – Václav Juřena (70. Petr Hošek), René Dedič. Trenér: Jiří Neček.
Počet diváků: 1120

Dlouhá cesta přes celou republiku nebyla na hráčích znát a do svého soupeře se v prvním poločase pěkně zostra zakousli. Už v 9. minutě se mohli radovat z vedení, když Šumbera uvolnil do šance Dediče, a ten napálil skákavý míč jen kousek vedle pravé tyče.

Domácí poprvé zahrozili až po dvaceti minutách. Stradovu střelu ze střední vzdálenosti Paleček vyrazil, a následně si famózně poradil i s dorážkou Přeučila. To bylo z první půle vše.

V 56. minutě z pravé strany odcentroval Ilko, Juřena se pověsil do vzduchu a míč nasměroval do levého horního rohu, kde byl gólman Belaň.

S přibývajícím časem sílil útok Sokolova. V 74. minutě se po přihrávce z pravé strany zjevil sám před Palečkem Provod, ale třinecký gólman jeho ránu vyrazil.

Když pak v 84. minutě Vaněk technickou střelou jen těsně minul levý horní růžek sokolovské brány, přišel znovu čas domácích. Dobrou přízemní střelu Provoda Paleček ještě vyrazil, ale v 87. minutě už pouze přihlížel skryté dorážce Petra Glasera z druhé vlny po odraženém rohovém kopu, která dala domácím jednogólové vedení.

V nastaveném čase byli Slezané blízko vyrovnání. Centr z pravé strany propadl ke Kateřiňákovi, ten napálil balón k levé tyči, ale na poslední chvíli tam skočil brankář Belaň a míč vytáhl vedle brány. Následný rohový kop vážnější hrozbu domácí obraně nenadělal a Třinec se zpátky vrací s prázdnou.