Z Varnsdorfu s historicky prvním bodem

(18.9.2016) Divoký závěr, spousta šancí, fotbal nahoru dolů. Takový byl zápas pod mlhou ve Varnsdorfu. Přestože měli naši fotbalisté blízko k vítězství, nakonec se museli spokojit s bodem.

7.kolo, neděle 18.9.2016
FK Varnsdorf
2:2
(0:1)
Branky a asistence: 12. Kristian Zbrožek (vlastní, 0:1), 64. Alexander Jakubov (1:1), 79. Matej Ižvolt (as. Michal Stříž, 1:2), 86. Alexander Jakubov (2:2). Rozhodčí: Radek Dubravský – Petr Caletka, Petr Vysloužil. Žluté karty: Oskar Fotr – Dario Krišto, Matej Ižvolt, Michal Stříž, Muamer Avdič.
FK Varnsdorf: Miroslav Samoel – Petr Zieris (85. Jakub Beneš), Jan Neuberg, Kristian Zbrožek – Bojan Dordič (60. Oskar Fotr), Karel Knejzlík, Petr Rys, Nikolas Daníček (80. Daniel Kozma), Daniel Richter – Fahrudin Durdevič, Alexander Jakubov. Trenér: Libor Macháček
FK Fotbal Třinec: Lukáš Paleček – Tomáš Vengřinek, Mikk Reintam, Muamer Avdič, Marek Čelůstka, Michal Stříž – Matej Ižvolt, Dario Krišto (82. Martin Samiec), Pavel Tobiáš (45+1. Jaroslav Málek), Jiří Janoščín – René Dedič (84. Petr Hošek). Trenér: Lubomír Vašek.
Počet diváků: 555

Třinecké trenérské trio udělalo před utkáním jednu důležitou změnu, aby eliminovalo ataky domácích hráčů, a to tím, že posílilo obrannou řadu o pátého hráče. Domácí byli ze změny trochu překvapeni, přesto si vytvořili několik příležitostí, jenže v hostující brance byl spolehlivý Paleček.

Slezané se dostali do vedení hned z první akce. Centr Vengřinka z pravé strany přizvedl hlavou Kristian Zbrožek a míč se od tyče odrazil do Samoelovy brány.

Třinec překvapivě vedl a vytvořil si i další příležitosti, jenže pokusy Ižvolta, Krišta a Stříže ve varnsdorfské bráně neskončily. Na druhé straně v závěru poločasu orazítkoval Palečkovu tyč Richter.

Po změně stran zahodil obrovskou šanci Stříž, když trefil ležícího brankáře Samoela. Vzápětí Krištův centr vytáhl varnsdorfský brankář na břevno.

Domácí se prosadili až v 64. minutě. V závaru před třineckou brankou se nejlépe zorientoval Alexander Jakubov a střelou do volné části brány vyrovnal.

V 72. minutě mohl Jakubov otočit skóre, ale jeho technickou střelou pod horní tyč gólman Paleček konečky prstů vytáhl nad bránu. Na druhé straně pálil prudce, ale nepřesně Ižvolt.

Svižný fotbal okořenil Stříž krásným dlouhým centrem, který si zpracoval Matej Ižvolt a střelou po zemi k bližší tyči vrátil svému týmu vedení.

Jenže o pár minut později neudržel Paleček střelu čerstvého Beneše, k míči se dostal Alexander Jakubov a z dorážky vstřelil svou druhou branku v zápase.

Nemuselo zůstat u čtyř gólů, neboť z ničeho nic se sám před gólmanem zjevil Mikk Reintam, ale varnsdorfskou bránu přestřelil.

.

Martin Zbončák (trenér Třince)

„My jsme nakonec spokojeni s bodem. Byli jsme v nelehké situaci, měli jsme málo bodů, naopak Varnsdorf měl nahráno, navíc historicky se nám tady nedařilo bodovat. Sice jsme dostali gól v 84. minutě, kluci jsou zklamaní, ale nakonec jsme s bodem spokojeni.“

Libor Macháček (trenér Varnsdorfu)

„Věděli jsme, že nás nečeká lehká práce. Utkání přesně splnilo to, co jsme očekávali. Věděli jsme, že Třinec má málo bodů a bude hrát ze zajištěné obrany. Začátek utkání se nám díky vlastní brance zkomplikoval, ale ta vůle byla velikánská. Mužstvo nechtělo prohrát za žádnou cenu. Bod by byl před utkáním málo, ale vzhledem k průběhu utkání jsme za něj rádi.“