Venkovní série zlomena

(31.7.2017) Jeden a půl sezóny nedokázali naši fotbalisté zvítězit v druholigovém souboji na hřišti soupeře! Podařilo se to až včera, navíc ve Varnsdorfu! Rozhodl o tom krásnou trefou z rohového kopu Šimon Šumbera!

1.kolo, neděle 30.7.2017
FK Varnsdorf
0:1
(0:1)
Branka: 18. Šimon Šumbera (0:1). Rozhodčí: Ondřej Berka - Milan Flimmel, Michal Pfeifer. Žluté karty: Kristian Zbrožek, Daniel Kozma (oba Varnsdorf).
FK Varnsdorf: Radek Porcal - Kristian Zbrožek, Petr Zieris, Jan Král, Martin Chlumecký - Michal Bílek (46. Daniel Kozma), Ondřej Kocourek, Ondřej Bláha - Jakub Barac (58. Jan Šulc), Bojan Dordič (68. Pavlo Rudnytskyy), Fahrudin Durdevič. Trenér: Zdenko Frťala.
FK Fotbal Třinec: Lukáš Paleček - Pavol Ilko, Marek Čelůstka, Mikk Reintam, Jiří Janoščín, Tomáš Masař (81. Michal Velner) - Matej Ižvolt, Richard Vaněk, Šimon Šumbera, Petr Hošek (57. Martin Janošík) - Václav Juřena (71. René Dedič). Trenér: Jiří Neček.
Počet diváků: 852

"Varnsdorf a Třinec," ozývalo se ze sloučeného kotle na tribuně malebného stadionku ve Varnsdorfu. Vyhrát však mohl pouze jeden. Oba týmy vstupovaly do zápasu z vydařené přípravy. Třinec porazil Baník Ostrava 5:2, Varnsdorf Teplice 4:1.

První větší šanci měli domácí. Ve 13. minutě si zaběhl za třineckou obranu Durdevič, jenže proti jeho následné střele kvalitně zasáhl gólman Paleček.

O pět minut později viděli diváci první gól, který s velkou pravděpodobností bude usilovat o titul Gól měsíce. Šimon Šumbera překvapil všechny aktéry na hřišti a míč od rohového praporku napálil přímo do brány. Parádní trefa!

I přes panující teplé počasí jsme byli svědky atraktivního fotbalu, kde akce střídala akci. Ve 30. minutě Bílkovu střelu odrazil Reintam vedle brány. Na druhé straně zastavil Šumberu v gólové pozici zdvižený praporek pomezního rozhodčího.

Po změně stran už domácí tolik nebezpeční nebyli, za to Třinečtí mohli přidat další góly. V 68. minutě po centru Ižvolta netrefil bránu Juřena. V 80. minutě pálil z přímého kopu Ižvolt a Porcal se musel hodně natáhnout, aby míč vyrazil vedle levé tyče.

Severočeši v závěru vsadili všechno na jednu kartu. Do pokutového území si zaběhl brankář Porcal a právě on mohl být v nastaveném čase hrdinou zápasu, ale jeho hlavička letěla těsně nad břevno Palečkovy brány.

Tým trenéra Jiřího Nečka si po kvalitním a bojovném výkonu připsal na své konto první tři body. Další body si může připsat v sobotu, kdy na domácím trávníku přivítá exligovou Příbram. Zápas začíná v 10:15.