Velice pohledný duel gól nenabídl

(27.8.2017) Dvě břevna, spousta šancí a několik pohledných akcí bylo k vidění v souboji s loňským ligovým týmem z Hradce Králové. Bohužel necelých jedenáct stovek diváků na stadionu Rudolfa Labaje gól nevidělo.

6.kolo, neděle 27.8.2017
0:0
(0:0)
FC Hradec Králové
Rozhodčí: Emanuel Marek - Marek Podaný, David Hock. Žluté karty: Marek Čelůstka - Jan Mudra, Libor Žondra.
FK Fotbal Třinec: Lukáš Paleček - Pavol Ilko, Marek Čelůstka, Mikk Reintam, Imrich Bedecs, Jiří Janoščín - Matej Ižvolt, Richard Vaněk, Šimon Šumbera, Jiří Kateřiňák - René Dedič (90. Václav Juřena). Trenér: Jiří Neček.
FC Hradec Králové: Radim Ottmar – Martin Nosek, Marek Krátký, Jan Mudra, Marek Plašil – František Čech, Filip Zorvan (55. Milan Černý), Igor Súkenník (58. Adam Vlkanova), Petr Schwarz – Jan Pázler (87. Adam Pajer), Libor Žondra. Trenér: Karel Havlíček.
Počet diváků: 1077

Navrátilec do druhé nejvyšší soutěže, pod vedením bývalého třineckého hráče Karla Havlíčka, začal pod Javorovým překvapivě dobře. Vše zřejmě naznačil již úvodní los. Ten se usmál na východočeský klub. Kapitán a brankář v jedné roli Radim Ottmar vybral domácím na útočení opačnou stranu než obvykle.

Královohradecký klub začal výborně, první poločas strávil více času na polovině soupeře. Hned v úvodu nevyužil dobrou příležitost Pázler. Ve 14. minutě už střelu autora čtyř branek do sítě Žižkova Paleček vyrazil a dorážka Noska se odrazila od břevna na brankovou čáru, a poté zpět do hracího území.

Po změně stran začali úřadovat naši fotbalisté. V 50. minutě Ižvolt poslal míč před hradeckou bránu, tam byl zcela sám Dedič, ale z blízka trefil pouze břevno hradecké svatyně.

Vzápětí nepříjemnou střelu vypustil ze své kopačky Ižvolt, Ottmar jeho ránu pouze vyrazil, naštěstí pro něj dorážející Dedič byl v ofsajdu. Pár sekund poté se zjevil sám před Ottmarem Dedič, ale v pádu neprotlačil míč přes hradeckého gólmana.

Třinečtí s přibývajícím časem hráli čím dál lépe a gól visel ve vzduchu. Domácí borci se snažili kombinovat, centrovat a střílet, bohužel ani jeden z několika dalších pokusů neskončil za zády zkušeného Ottmara.

Brankáři byli osobnostmi zápasu, a proto duel mezi Třincem a Hradcem Králové nemohl skončit jinak než bezgólovou remízou. Třinec tak oba domácí zápasy s loňskými ligisty zvládl bez porážky.