Úspěšná domácí premiéra

(11.3.2017) Vynikající vstup do utkání, ve kterém naši borci vstřelili dva góly, rozhodl o našem vítězství nad Táborskem. To posunulo náš celek v tabulce na 12. místo.

18.kolo, sobota 11.3.2017
2:0
(2:0)
FC MAS Táborsko
Branky: 9. Martin Motyčka (1:0), 12. Martin Toml (vlastní, 2:0). Rozhodčí: Jan Váňa – Miloš Vitner, Miroslav Fišer. Žluté karty: Martin Motyčka, René Dedič – Lukáš Kalvach, Petr Javorek.
FK Fotbal Třinec: Lukáš Paleček – Tomáš Benetka, Marek Čelůstka, Mikk Reintam, Imrich Bedecs, Michal Stříž – Matej Ižvolt (74. Stanislav Vávra), Martin Motyčka (87. Petr Hošek), Dario Krišto, Martin Janošík (62. Šimon Šumbera) – René Dedič. Trenér: Jiří Neček.
FC MAS Táborsko: Michal Toma – Petr Zavadil, Jakub Navrátil, Martin Toml, David Klusák – Adnan Džafič, Lukáš Kalvach, Aleš Nešický (46. Martin Kučera), Petr Javorek, Elvist Ciku (46. Daniel Souček) – Zbyněk Musiol (62. Tomáš Mrázek). Trenér: Roman Nádvorník.
Počet diváků: 385

Oproti zápasu na Žižkově doznala třinecká sestava několika změn. Vávru na hrotu nahradil vysoký Dedič a Janoščína zastoupil Benetka.

Domácí do zápasu vstoupili podle představ. Úvodní šanci ještě Martin Motyčka zahodil, ale v 9. minutě po rohovém kopu Ižvolta a vzniklém závaru v šestnáctce už se orientoval nejlépe a svou stoprocentní šanci proměnil v úvodní gól.

Za další tři minuty bylo v třineckém táboře ještě veseleji. Po centru Benetky z pravé strany vypálil od vzdálenější tyče Michal Stříž a jeho ránu si srazil do vlastní sítě Martin Toml.

Jihočeši v první půli téměř neohrozili třineckou bránu. Za to naši mohli potřetí udeřit ve 26. minutě, kdy po centru Janošíka se míč zjevil před zcela volným Ižvoltem, jenže střelu domácího záložníka vyrazil brankář Toma.

Poločasovou přestávku neustála dvojice Ciku - Nešický, která už do druhé půle nevyběhla. Na jejich místa nastoupili Souček s Kučerou. Ani tato změna táborskému týmu nepomohla, protože Slezané byli nebezpeční i po změně stran. Obrovskou příležitost měl na začátku poslední půlhodiny Čelůstka. Třinecký obránce byl sám před gólmanem, ale trestuhodně přestřelil bránu.

Ve vynikající pozici byl také střídající Vávra. Ten dostal krásnou přihrávku od Šumbery, ale v tutové pozici pouze lízl balón tak nešťastně, že míč nezamířil mezi tři tyče. Ani to třinecké hráče nemuselo mrzet, protože závěrečné resumé hovoří jasně - dvoubrankovým vítězstvím si naklonili vzájemnou bilanci v této sezóně na svou stranu.