Třinec znovu zdolal ostravský Baník

(28.1.2017) Družina trenéra Jiřího Nečka předvedla na třinecké umělce velmi dobrý výkon a po zásluze zdolala Baník Ostrava 1:0. Jedinou trefu zaznamenal v závěru první půle Marek Čelůstka.

přát., sobota 28.1.2017
1:0
(1:0)
FC Baník Ostrava
Branka: 44. Marek Čelůstka (1:0). Žlutá karta: Petr Hošek (Třinec).
FK Fotbal Třinec: Jiří Adamuška - Michal Stříž, Imrich Bedecs, Marek Čelůstka, Mikk Reintam, Jiří Janoščín - Petr Joukl (61. Tomáš Benetka), Dario Krišto, Martin Motyčka (61. Matej Ižvolt), Martin Janošík - Stanislav Vávra (46. Petr Hošek). Trenér: Jiří Neček.
Počet diváků: 0

Po dvou účastnících Moravskoslezské fotbalové ligy přijel Třinec prověřit adept na návrat do nejvyšší soutěže Baník Ostrava. Třinecký trenér postavil do zápasu čtrnáct hráčů, a ti se mu odvděčili kvalitním výkonem.

Domácí fotbalisté byli v první půli lepším celkem, vytvořili si několik příležitostí, ale proměněna zůstala pouze ta ze závěru první půle, kdy centr ze strany prodloužil Vávra k Marku Čelůstkovi a třinecký stoper nedal brankáři Chmielovi žádnou šanci.

Po změně stran se hra vyrovnala. Třinecké vedení mohl navýšit po asistenci Janošíka zakončující Hošek, ale trefil pouze ostravského brankáře.

Baník měl za celé utkání pouze jednu šanci. Střelu Vučetiče vytáhl tygřím skokem mimo bránu gólman Adamuška.

Třinečtí fotbalisté tak ani ve čtvrtém přípravném utkání nepoznali hořkost porážky. Příští týden je čeká zápasové volno. Nejbližší utkání sehrají v sobotu 11. února na hřišti aktuálního slovenského mistra z Trenčína.