Třinec zdolal favorizovaný Górnik

(28.6.2017) Vynikající zápas s velmi dobrým výsledkem. Takový byl duel v Rybniku. Třinečtí hráči hráli prim především v prvním poločase, vytvořili si několik zajímavých příležitostí, dvě z nich proměnili a nakonec zvítězili 2:0.

příp., středa 28.6.2017
Górnik Zabrze
0:2
(0:2)
Branky: 37. René Dedič (0:1), 43. Jiří Janoščín (0:2). Rozhodčí: Mirosław Górecki. Žluté karty: Dominik Lasik – Imrich Bedecs.
Górnik Zabrze: Wojciech Pawłowski - Dariusz Pawłowski (70. Adam Wolniewicz), Przemysław Wiśniewski (70. Dani Suárez), Ołeksandr Szeweluchin (70. Michał Koj), Bartłomiej Olszewski - Rafał Wolsztyński (46. Dominik Lasik), Bartosz Pikul (70. Rafał Kurzawa), Wojciech Hajda (70. Maciej Ambrosiewicz), Konrad Nowak (70. Erik Grendel), Marcin Urynowicz (70. Sandi Arčon) - David Ledecký (70. Łukasz Wolsztyński). Trenér: Marcin Brosz.
FK Fotbal Třinec:
1. poločas: Jiří Adamuška – Pavol Ilko, Richard Vaněk, Šimon Šumbera, Jiří Janoščín, Martin Janošík, Marek Čelůstka, Imrich Bedecs, Matej Ižvolt, Muamer Avdič, René Dedič.
2. poločas: Lukáš Paleček – Marek Čelůstka, Pavol Ilko (80. Pavel Tobiáš), Jiří Janoščín, Richard Vaněk, Michal Velner, Martin Motyčka, Petr Joukl, Václav Juřena, Petr Hošek, Mikk Reintam, Pavel Tobiáš. Trenér: Jiří Neček.
Počet diváků: 250

Oproti úvodnímu duelu v Ružomberku dostali nováčci Pavol Ilko a Richard Vaněk prostor od první minuty. Společně s devítkou spoluhráčů nastoupili na soupeře aktivně a v první půli Zabrze do vážnější situace nepustili, naopak sami nebezpečně hrozili.

Už ve 2. minutě vystrašil domácí příznivce po přihrávce Janoščína prudkou střelou z levé strany Janošík.

Gólů se diváci dočkali až v poslední čtvrthodině první půle. Běžela 37. minuta, když Jiří Janoščín vypustil z levé strany prudký přízemní centr před bránu, kam si naběhl René Dedič a jedním kontaktem s míčem usměrnil balón za záda Pawlowského.

Ještě veseleji bylo o šest minut později. Nejprve Ilko usměrnil přihrávku z pravé strany do tyče zabrzanské brány, vzápětí Jiří Janoščín vypustil z levé strany nepříjemný centr, který si srazil gólman Pawlowski do vlastní brány a Třinec vedl o dva góly.

Trenér Neček o přestávce sáhl k sedmi změnám. Na hřišti se zjevil i útočník Petr Hošek, který byl u klíčového momentu ve 48. minutě. Po faulu na jeho osobu měli Třinečtí výhodu pokutového kopu. K míči se postavil Richard Vaněk, jenže směr jeho pokusu gólman Pawlowski vystihl a míč vyrazil.

Domácí úspěšný zákrok nakopl a rázem byl Górnik více vidět. V 60. minutě vypálil zhruba ze třiceti metrů obránce Ševeluchin a jeho pumelici zastavilo až břevno Palečkovy brány.

Čtvrthodinu na to Lukasz Wolsztynski dostal prostor na levé straně, naštěstí stopku jeho velice dobré střele vystavil výstavním zákrokem gólman Paleček.

Slezané si po prohře na Slovensku zvedli vítězstvím 2:0 nad Górnikem sebevědomí, ale už v sobotu je čeká v Luhačovicích zápas proti vítězi MOL Cupu ze Zlína.