Třinec zdolal Příbram a vládne druhé lize

(5.8.2017) Fantastický bojovný výkon předvedli naši fotbalisté v premiérovém domácím utkání proti Příbrami a připsali si do tabulky důležité tři body za vítězství 2:1. Třinec je po dopoledních výsledcích v čele druholigového pelotonu.

2.kolo, sobota 5.8.2017
2:1
(2:1)
1. FK Příbram
Branky a nahrávky: 11. Václav Juřena (as. Pavol Ilko, 1:0), 13. Jiří Januška (as. Jaroslav Tregler, 1:1), 42. Mikk Reintam (as. Šimon Šumbera, 2:1). Rozhodčí: Jan Machálek - Petr Antoníček, Tomáš Batík. Žluté karty: Tomáš Zápotočný, Karsten Ayong, Jan Kvída (všichni Příbram).
FK Fotbal Třinec: Lukáš Paleček - Pavol Ilko, Marek Čelůstka, Mikk Reintam, Imrich Bedecs, Jiří Janoščín - Matej Ižvolt, Richard Vaněk (88. Martin Motyčka), Šimon Šumbera, Martin Janošík (75. Petr Hošek) - Václav Juřena (85. René Dedič). Trenér: Jiří Neček.
1. FK Příbram: Marek Boháč – Petr Průcha, Jan Kvída, Tomáš Zápotočný, Rudolf Skácel – Jiří Januška, Štěpán Holý (76. Lukáš Ric), Jaroslav Tregler (46. Daniel Tarczal), Peter Grajciar, Davor Kukec (46. Zoran Danoski) – Karsten Ayong. Trenér: Josef Csaplár.
Počet diváků: 907

První domácí utkání, vítězství ve Varnsdorfu a exligový soupeř přilákaly na stadion Rudolfa Labaje téměř tisícovku diváků. Ta viděla zajímavý fotbal od úvodních minut.

Po úvodním oťukávání oba týmy šláply na plyn a v 11. minutě se to poprvé projevilo gólově. Ilko z pravé strany odcentroval, míč propadl k Václavu Juřenovi a třinecký odchovanec střelou do odkryté brány otevřel skóre.

Vedení hutníků netrvalo dlouho. Dvě minuty na to Tregler odcentroval na hlavu Jiřího Janušky a na světelné tabuli rázem svítily dvě jedničky.

Jednobrankový náskok mohl domácím po půlhodině hry vrátit obránce Čelůstka, jenže špatně zasáhl propadlý centr Šumbery z levé strany.

Střelec vítězné branky z Varnsdorfu měl prsty i v akci ze 43. minuty. Na rohový kop Šumbery si nejlépe naskočil estonský obránce Mikk Reintam a hlavou k bližší tyči poslal svůj tým na poločasovou přestávku v lepším rozpoložení.

Druhý poločas patřil Příbrami. Hosté vsadili všechno na jednu kartu a zatlačili naše hráče na obrannou polovinu. Často posouvali míče ze strany na stranu a snažili se soupeře unavit. V 53. minutě toho využil Danoski, který našel ve vápně Ayonga, naštěstí jeho střelu Paleček výborně zlikvidoval.

Třinečtí hrozili z brejků. Po jednom z nich zakončil průnik po levé straně Janošík těsně nad bránu. V 74. minutě pak v obrovské šanci Čelůstka trefil tyč a z Reintam pálil z dorážky nad bránu.

V závěru ještě mohl srovnat střelec první příbramské branky Januška, ale Paleček byl dnes výborný a jeho nebezpečný pokus zlikvidoval.

Hostům nepomohlo ani čtyřminutové nastavení, ani brankář Boháč v pokutovém území Třince. Tým trenéra Jiřího Nečka si tři body ubránil a minimálně do odpoledního souboje mezi Táborskem a Olympií se usadil na čele druholigové tabulky.