Třinec prohrál v Budějovicích a končí dvanáctý

(28.5.2017) Závěrečné utkání našim fotbalistům vůbec nevyšlo. Na hřišti českobudějovického Dynama měli možná optickou převahu, ale góly dávali pouze domácí a zvítězili 3:0. Třinec tak končí ročník 2016/2017 na 12. místě s 34 body.

30.kolo, neděle 28.5.2017
SK Dynamo České Budějovice
3:0
(1:0)
Branky a asistence: 7. Jiří Kladrubský (1:0), 72. Lukáš Matějka (as. Ivo Táborský, 2:0), 84. Ivo Táborský (as. Lukáš Matějka). Rozhodčí: Pavel Rejžek - Ondřej Kožár, Václav Kubec. Žluté karty: Zdeněk Křížek - Lukáš Paleček, Marek Čelůstka, Petr Hošek.
SK Dynamo České Budějovice: Zdeněk Křížek – Ladislav Vopat, Ondřej Šourek, Pavel Novák, Jiří Kladrubský – Jan Hála (81. Lukáš Havel), Patrik Čavoš – Jakub Pešek, Petr Benát, Jindřich Kadula (67. Lukáš Matějka) – Ivo Táborský (86. Marek Kalousek). Trenér: David Horejš.
FK Fotbal Třinec: Lukáš Paleček - Tomáš Benetka (86. Martin Samiec), Mikk Reintam, Marek Čelůstka, Michal Velner - Matej Ižvolt (79. Petr Joukl), Dario Krišto, Martin Motyčka, Martin Janošík - Šimon Šumbera, Petr Hošek (68. Stanislav Vávra). Trenér: Jiří Neček.
Počet diváků: 414

Třinec vstoupil do zápasu s Českými Budějovicemi velice dobře a po pěti minutách mohl jít do vedení. Po Hoškově tanci v pokutovém území fauloval třineckého útočníka brankář Křížek. K pokutovému kopu se postavil Šumbera, bohužel jeho střelu do levé poloviny brány gólman vyrazil.

Po neúspěšné penaltě domácí zahájili rychlý protiútok, který pokračoval po faulu pár metrů před šestnáctkou zajímavou příležitostí pro domácí Dynamo. Míč si přichystala ke střele dvojice Ivo Táborský - Jiří Kladrubský. Na ránu druhého jmenovaného si Paleček sáhl, ale míči v cestě do třinecké brány nezabránil.

O něco hůř mohlo být s třineckým celkem v 17. minutě. Vopat odcentroval z pravé strany přes Čelůstku, v pokutovém území se zbavil obránce Benát, jeho tutovou hlavičku brankář Paleček vyrazil, naštěstí následná dorážka budějovického kapitána se odrazila od tyče zpět do hřiště.

V dalším průběhu první půle zkusili štěstí střelami zpoza šestnáctky Martin Janošík a na druhé straně Jakub Pešek, ale ani jeden z pokusů se nevešel mezi tři tyče.

Po centru Benáta mohl ve 40. minutě skórovat zakončující Táborský, ale Paleček jeho střelu vyrazil. O minutu později podle rozhodčího fauloval třinecký gólman soupeřova hráče a kopala se penalta na druhé straně. Míč si na bílý puntík postavil Kladrubský, ale Paleček, stejně jako Křížek, penaltu na levou ruku zneškodnil!

V samém závěru první půle byl blízko navýšení domácího vedení z hranice vápna střílející Táborský, jenže Paleček přízemní střelu vykopl daleko od brány.

I po změně stran jako první zahrozili hráči v červených dresech. Přímý kop Šumbery z pravé strany přizvedl Krišto a míč dopadl jen těsně vedle levé tyče budějovické svatyně. V 57. minutě proletěl centr Janošíka z levé strany až k Hoškovi, ten připraven na střelu bohužel minul bránu.

Gólově neuspěl ani Šumbera, který obdržel zpětnou přihrávku na hranici bílého puntíku. Střelou z první přestřelil bránu.

Co se nepovedlo Třineckým, to provedli v 72. minutě domácí. Slezané po standardní situaci přišli o míč, domácí vyrazili do přečíslení tři na dva a po centru Táborského z levé strany zvýšil na 2:0 střelou o pravou tyč střídající Lukáš Matějka.

Tečku za nedělním odpolednem udělal v 84. minutě po dlouhém pasu Matějky zakončující Ivo Táborský, který pláchl třineckým obráncům a střelou nad padajícího Palečka potřetí rozvlnil třineckou síť.