Třinec kletbu nezlomil

(28.8.2016) Ani šestý pokus na odčarování kletby stadionu v Sezimově Ústí nevyšel. Dnes naši hráči podlehli jihočeskému celku 3:2. O naše góly se postarali Imrich Bedecs a Martin Motyčka.

4.kolo, sobota 27.8.2016
FC MAS Táborsko
3:2
(2:1)
Branky a asistence: 32. Ibrahim Benjamin Traore (as. Elvist Ciku, 1:0), 42. Adnan Džafič (as. Lukáš Kalvach, 2:0), 45+2. Imrich Bedecs (penalta, 2:1), 68. Ibrahim Traore (3:1), 82. Martin Motyčka (as. Jaroslav Málek, 3:2). Rozhodčí: Vojtěch Severýn – Vít Melichar, Michal Myška. Žluté karty: Lukáš Kalvach, Tomáš Mrázek, Ibrahim Benjamin Traore – Matej Ižvolt, Martin Motyčka. Červená karta: 90+2. Ibrahim Benjamin Traore (Táborsko).
FC MAS Táborsko: Michal Toma – Lukáš Landovský, Ivan Ciferský, Peter Mráz, Elvist Ciku (80. Krsta Dordevič) – Lukáš Kalvach (65. Martin Kučera), Aleš Nešický, Aleš Hanzlík, Adnan Džafič – Tomáš Mrázek (65. Antonín Presl), Ibrahim Benjamin Traoré. Trenér: Petr Frňka.
FK Fotbal Třinec: Lukáš Paleček – Tomáš Vengřinek, Imrich Bedecs, Marek Čelůstka, Jiří Janoščín – Matej Ižvolt (69. Jaroslav Málek), Dario Krišto (84. Jakub Teplý), Martin Motyčka, Martin Janošík (61. Michal Stříž) – Pavel Malcharek, Petr Hošek. Trenér: Lubomír Vašek.
Počet diváků: 516

Třinečtí nastoupili do utkání s jasným cílem: Ukončit velice nepříznivou sérii na hřišti sportovního areálu Soukeník. Hned v úvodních minutách musel na zem proti pokusům zpoza šestnáctky brankář Toma. V prvním případě míč po střele Malcharka zneškodnil, ve druhém letěl pokus Hoška vedle brány.

Domácí se poprvé osmělili až v 18. minutě, Mrázek rozhýbal clonícího obránce, následně jeho prudkou střelu třinecký gólman vykopl na tyč.

Když pak ve 28. minutě neproměnil Hošek úprk na táborskou bránu v gól (gólman přízemní střelu třineckého útočníka vyrazil), potvrdilo se staré známé pravidlo: nedáš – dostaneš. Čtyři minuty na to se nejprve zjevil sám před Palečkem Mrázek, třinecký gólman táborského útočníka ještě vychytal, ale o pár vteřin později se v lepší pozici zjevil Ibrahim Benjamin Traore. Na jeho prudkou střelu k levé tyči neměl Paleček nárok.

Bohužel ze strany domácích to nebylo vše. V další minutě Ciku nastřelil vzdálenější tyč třinecké brány. Přesnější byl ve 42. minutě po tečovaném centru hlavičkující Adnan Džafič, který přeskočil bránícího hráče a výstavním angličanem zvýšil na 2:0.

Třinečtí úvodní dějství nezabalili a ještě v nastaveném čase snížili. Po závaru v pokutovém území Táborska zahrál Mrázek míč rukou a kopala se penalta. Balón si na bílý puntík postavil Imrich Bedecs, a přestože si Toma na jeho ránu po zemi sáhl, gólu nezabránil.

Po změně stran se hrál vyrovnaný zápas, mírnou převahu měli naši fotbalisté a stejně jako v první půli i první šanci. Hošek ukázal všem hráčům v poli záda a rázem měl před sebou pouze brankáře Tomu. Třinecký útočník vyzrál na táborského gólmana, avšak jeho střela se odrazila od tyče zpět do hry.

Samozřejmě neúspěch na jedné straně skončil úspěchem na druhé. Laxnost jednoho z třineckých obránců využil Ibrahim Benjamin Traore. Africký tanečník získal míč, který mířil do zámezí, vběhl s ním na hranici vápna a krásnou střelou do pravého horního růžku zaznamenal nejkrásnější gól zápasu.

Tak jako v utkání proti Žižkovu, ani dnes se naši chlapci nevzdali a svůj sílící tlak korunovali snížením v 82. minutě, kdy Střížův únik po levé straně ještě fantastickým zákrokem vyrazil Toma, ale následný rohový kop prodloužil do táborské brány Martin Motyčka.

Trenér Martin Zbončák na poslední minuty vrhl vše na soupeřovu polovinu a v 89. minutě měl jeho tým na kopačce vyrovnání. Janoščín střelou z levé strany doslova sestřelil brankáře Tomu číhajícího na brankové čáře.

V dalších minutách šel před bránu soupeře i brankář Paleček, ale naši hráči vytěžili pouze druhou žlutou kartu pro střelce dvou gólů Traoreho, který musel předčasně opustit hřiště. Z navazujícího rohu už se Slezanům nepodařilo docílit kýžené vyrovnávací branky a tak i po šestém pokusu opustili sportovní areál Soukeník bez bodového nákladu.