Tři body jsou doma!

(3.9.2016) Velký balvan spadl našim hráčům ze srdce po závěrečném hvizdu rozhodčího Mrázka. Díky fantastickému úvodu se Třinečtí mohli radovat z prvního vítězství v sezóně.

5.kolo, sobota 3.9.2016
2:1
(2:1)
MFK Vítkovice
Branky a nahrávky: 16. Imrich Bedecs (as. Matej Ižvolt, 1:0), 18. Pavel Malcharek (as. Matej Ižvolt, 2:0), 38. Richard Vaněk (as. Vladimír Mišinský, 2:1). Rozhodčí: Peter Mrázek - Pavel Vlasjuk, Milan Flimmel. Žluté karty: Petr Hošek, Jaroslav Málek, Jiří Janoščín - David Mikula, Vladimír Mišinský.
FK Fotbal Třinec: Lukáš Paleček – Tomáš Vengřinek, Marek Čelůstka, Imrich Bedecs, Jiří Janoščín – Michal Stříž, Martin Motyčka, Dario Krišto (88. Muamer Avdič), Matej Ižvolt – Pavel Malcharek (65. Jaroslav Málek), Petr Hošek (71. René Dedič). Trenér: Lubomír Vašek.
MFK Vítkovice: Peter Kostolanský – Ondřej Cverna, David Mikula, Radek Coufal, Jakub Prajza – Matěj Fiala (46. Patrik Demeter), Richard Vaněk, Jaroslav Hlavsa (46. Jiří Texl) – Vladimír Mišinský, Dominik Kraut (70. Radim Jurča) – Marián Kovařík. Trenér: Roman West.
Počet diváků: 730

Velké naděje na vítězství vkládali naši fotbalisté do zápasu s Vítkovicemi. To se projevilo na jeho začátku. Ten byl doslova famózní, neboť už po 18 minutách vedli 2:0. Nejprve se zastřeloval Krišto, a poté úřadovaly nohy Mateje Ižvolta, který v 16. minutě našel pravačkou od rohového praporku u vzdálenější tyče číhajícího Imricha Bedecse. Třinecký obránce se hlavou nemýlil a se třemi góly se dotáhl na nejlepší střelce soutěže.

O dvě minuty později znovu z pravé strany, tentokrát levačkou našel na druhé tyči volného Pavla Malcharka a útočník s vítkovickou minulostí přidal druhý zářez do Kostolanského branky.

Bohužel jako mávnutím proutku se s třineckou hrou rázem něco změnilo. Naši hráči s přibývajícími minutami ztráceli půdu pod nohama a v 38. minutě bylo zle, protože zpoza šestnáctky vypálil Richard Vaněk a umístil míč přesně k pravé tyči.

Na poločasovou přestávku šli domácí s jednogólovým náskokem. Stejně jako před dvěma týdny Žižkov, i Vítkovice udělaly o přestávce dvě změny a zjednodušily hru. Výsledkem toho byla častější návštěva soupeřovy šestnáctky, občas i s gólovou hrozbou, jako například v 55. minutě, kdy Paleček fantasticky zneškodnil Krautovu střelu i dorážku.

Další šanci měli Ostravané o pět minut později, Mišinského střelu vyboxoval Paleček mimo bránu a dobře si poradil i s dalšími pokusy hráčů v oranžových dresech. Když pak na druhé straně selhali ve svých stoprocentních šancích Dedič se Střížem, hutnické derby skončilo nejtěsnějším vítězstvím domácích, a to poměrem 2:1.

Martin Zbončák (trenér Třince)

„My jsme výborně odehráli prvních dvacet minut, dali jsme dva góly a potom se něco stalo. Nevím proč se kluci začali klepat, máme v týmu dost zkušených hráčů. Vítkovicím nefungovala řada, proto to řešili jednoduše nakopávanými balóny. Pak to bylo pouze o tom, kdo vyhraje hlavičku a dojde si pro odražený balón. Dlouho jsme si nevěděli s touto hrou poradit. Jsem šťastný za tři body, ale náš výkon od 20. minuty nebyl dobrý. Vítězství jsme i díky výbornému Palečkovi ubojovali. Měli jsme štěstí, protože hosté měli ve druhé půli šance. Byly to nervy do poslední chvíle, ale děkuji klukům, že to udrželi a získali jsme tři body.“

Roman West (trenér Vítkovic)

„Zaspali jsme začátek utkání, Třinec byl prvních dvacet minut rychlejší, agresivnější, vypadal, že je o třídu lepší než my. Do 20. minuty to vypadalo, že dostaneme minimálně trojku do poločasu. Poté se Třinec trochu zatáhl, my jsme začali hrát a získali územní převahu, nicméně těch šancí tolik nebylo. Pomohla nám trefa Vaňka na 2:1 v prvním poločase, zároveň nás živila naděje, že by se mohl opakovat zápas se Žižkovem, kdy Třinec vedl 2:0 a 3:1 a nakonec o výhru přišel. Domácí pod tím dojmem znervózněli. My jsme do druhého poločasu posílili střed zálohy, dostali se do několika šancí, které jsme nevyužili. Třinec měl v závěru dva brejky, kdy to mohl rozhodnout. Pro nás je to obrovská škoda, protože si myslím, že jsme na remízu měli.“