Sokolov ukončil sérii, Třinec jede s prázdnou

(22.4.2017) Souboj dvou nejvzdálenějších celků dopadl lépe pro domácí družinu. Sokolov byl o něco lepším týmem a hlavně přesnějším, když v závěru první půle vytěžil ze své příležitosti vítězný gól a ukončil sérii čtrnácti zápasů bez vítězství.

24.kolo, sobota 22.4.2017
Baník Sokolov
1:0
(1:0)
Branka: 45+1. Jakub Dvořák (1:0). Rozhodčí: Milan Matějček – Radek Kotík, Stanislav Pochylý. Žlutá karta: Jaroslav Belaň (Sokolov).
Baník Sokolov: Jaroslav Belaň – Jurij Medveděv, Ondřej Ševčík, Zbyněk Vondráček, Pavel Čermák – Tomáš Valenta (87. Domagoj Krajačič), Adam Čihák, Petr Glaser, Filip Zorvan (80. Lukáš Sadílek) - Jakub Dvořák (74. Jan Mejdr), Lukáš Provod. Trenér: Vítězslav Hejret.
FK Fotbal Třinec: Lukáš Paleček – Michal Stříž (46. Matej Ižvolt), Tomáš Benetka, Marek Čelůstka, Mikk Reintam, Jiří Janoščín – Petr Joukl, Martin Motyčka, Dario Krišto (70. Petr Hošek), Šimon Šumbera (23. Martin Janošík) – René Dedič. Trenér: Jiří Neček.
Počet diváků: 545

Chladné počasí v Sokolově neodradilo dva naše věrné fanoušky od návštěvy zápasu ve městě na druhém konci republiky. Třinec svým povzbuzováním hnali za vítězstvím a v 16. minutě mohli sledovat první vyloženou šanci zápasu. Po rohovém kopu Šumbery se k hlavičce dostal Reintam, ale těsně minul pravou tyč Belaňovy brány.

Šest minut na to se mohli radovat domácí. Po narážečce Medveděva s Valentou dokázal Paleček nepříjemnou střelu prvně jmenovaného vyrazit vedle brány. Ve 29. minutě po centru Joukla z pravé strany Motyčka namířil balón do středu brány, kde byl připravený Belaň.

Když už to vypadalo, že poločasovou přestávku oba týmy stráví za bezgólového stavu, přišla střela Zorvana zpoza šestnáctky, kterou Paleček vyrazil pouze do strany, kde se u míče jako první ocitl Jakub Dvořák a vrátil balón do odkryté brány.

Druhý poločas začal třinecký trenér už jen s jedním volným střídáním, neboť pro zranění opustili trávník Šumbera s Michalem Střížem. Hosté zahájili druhou půli aktivně, ale v 58. minutě byl v obrovské šanci po centru Glasera na vzdálenější tyč nabíhající Vondrášek. V gólové pozici však minul bránu.

Závěr utkání už šance na jedné či druhé straně nenabídl, a tak bojovná kopaná dopadla radostněji pro Sokolov. Západočeši po závěrečném hvizdu mohli slavit první vítězství pod novým trenérem Vítězslavem Hejretem.

Jiří Neček, trenér Třince

„Byl to hodně bojovný zápas, který postrádal fotbalovost. Byl to zároveň hodně tvrdý zápas. V prvním poločase jsme přišli o Šumberu a Stříže, kteří mají otřes mozku. Bohužel ani po střídáních se náš výkon nezlepšil.“