Slovenský šampión vítězem přátelského duelu

(11.2.2017) Porážkou 0:2 skončil dnešní přípravný duel na stadionu v Trenčíně. Účastník nejvyšší soutěže a loňský mistr Slovenska byl nad síly našeho mužstva.

přát., sobota 11.2.2017
FK AS Trenčín
2:0
(1:0)
Branky: 43. James Lawrence (1:0), 78. Rangelo Janga (2:0). Žlutá karta: James Lawrence (Trenčín).
FK Fotbal Třinec: Lukáš Paleček – Michal Stříž, Jiří Janoščín, Petr Hošek (59. Šimon Šumbera), Martin Janošík (46. Petr Joukl), Marek Čelůstka (59. Jan Malík), Imrich Bedecs, Matej Ižvolt, Dario Krišto, Martin Motyčka (59. Tomáš Benetka), Mikk Reintam. Trenér: Jiří Neček.
Počet diváků: 0

Třinečtí vstoupili do zápasu lépe a už ve 3. minutě mohli jít do vedení. Přímý kop Michala Stříže našel rozběhnutého Krišta, ale třinecký kapitán nedokázal přelstít brankáře Šemrince.

V 7. minutě na druhé straně nebezpečně zahrozili domácí. Nejprve se zjevil sám před Palečkem Mance, ale minul bránu. Vzápětí prošel přes Palečka Beridze, ale místo zakončení do brány, kde byl pouze Čelůstka, volil ještě přihrávku na spoluhráče. Ta však byla nepřesná.

Ve 24. minutě utekl po pravé straně Šulek, přihrál před malé vápno Issovi, ale ten ze záklonu přestřelil bránu. Neúspěšný byl střelou z pravé strany Ižvolt.

Další zajímavé situace se děly až v závěru první půle. Ve 42. minutě vložil nohu do střely spoluhráče James Lawrence a poslal domácí do vedení. Vzápětí mohl po rohovém kopu Michala Stříže vyrovnat Bedecs, ale hlavou trefil pouze břevno.

Po změně stran už náš celek nebyl výrazný směrem dopředu a více nebezpeční byli domácí. V 57. minutě se míč po Beridzeho přímém kopu odrazil od tyče třinecké brány. V 75. minutě se totéž povedlo Lawrencovi. O tři minuty později už se domácí dočkali gólu. Přečíslení dva na jednoho zakončil po přihrávce Halgoše Rangelo Janga.

To bylo z obou stran vše. Třinečtí po závěrečném hvizdu museli skousnout první porážku v zimní přípravě. Další zápas sehrají už v úterý od 18 hodin na domácí půdě proti Havířovu.