Šest gólů a třinecké vítězství

(8.7.2017) Družina trenéra Jiřího Nečka vyzrála na mladý tým účastníka Ligy mistrů ze Žiliny a na třineckém trávníku zdolala velmi dobře hrající celek 4:2. Dva góly vítězů vstřelil obránce Marek Čelůstka.

příp., sobota 8.7.2017
4:2
(1:1)
MŠK Žilina
Branky: 22. Marek Čelůstka (1:0), 45+1. Lukáš Jánošík (penalta, 1:1), 53. Petr Hošek (2:1), 70. Dominik Bilič (2:2), 80. Marek Čelůstka (3:2), Václav Juřena (4:2). Rozhodčí: Pavel Julínek. Žluté karty: Marek Čelůstka - Branislav Sluka.
FK Fotbal Třinec: Jiří Adamuška - Pavol Ilko, Marek Čelůstka, Imrich Bedecs, Jiří Janoščín, Richard Čiernik (46. Michal Velner) - Matej Ižvolt (68. Petr Joukl), Martin Motyčka (46. Šimon Šumbera), Richard Vaněk (75. Pavel Tobiáš), Petr Hošek (68. Martin Janošík) - René Dedič (46. Václav Juřena).
Počet diváků: 50

Diváci, kteří zavítali na stadion Rudolfa Labaje, viděli o mnoho pohlednější fotbal než v úterním utkání proti Komárnu. Oba týmy se prezentovaly útočnou hrou a diváci viděli dva góly už v úvodním dějství.

Ve 22. minutě se o první trefu postarala dvojice Čiernik - Čelůstka. Testovaný hráč z Pardubic poslal nepříjemnou střelu z levého rohu šestnáctky, gólman Žiliny vyrazil míč pouze před sebe, kde číhal Marek Čelůstka a hlavou dorazil míč do brány.

Když už to vypadalo, že Třinečtí odejdou na poločas s jednobrankovým vedením, přišel centr Jánošíka z pravé strany a faul Ižvolta. Rozhodčí Julínek odpískal pokutový kop, který proměnil ve vyrovnání Lukáš Jánošík.

Další góly padly po změně stran. V 53. minutě Janoščín přenechal míč na pravé straně Ižvoltovi, ten odcentroval na bližší tyč, kde si naběhl Petr Hošek a v trochu akrobatické pozici nohou usměrnil míč do žilinské brány.

Šošoni našli odpověď i na druhý gól domácích. Po krásné ulici za obranu se prosadil Dominik Bilič a srovnal na 2:2.

Nakonec se však z vítězství radovali hráči v červených dresech. V 80. minutě rohový kop Šumbery Juřena proběhl a obránce Marek Čelůstka už měl jednoduchou práci v podobě dopravení míče za brankovou čáru.

Pečeť na dnešní vítězství nalepil v 87. minutě po akci Juřeny hlavou zakončující Pavol Ilko a Třinec v zajímavém utkání zaslouženě zvítězil 4:2.