Série Třince skončila, Opava zvítězila

(10.5.2017) Souboj týmů s vítěznými sériemi zvládl lépe třetí celek Fortuna národní ligy. Opava šla pevně za svým cílem, vedení po gólu ze šesté minuty udržela až do konce utkání a stáhla náskok Baníku na rozdíl tří bodů. Třinec po půl roce doma prohrál.

27.kolo, středa 10.5.2017
1:3
(0:2)
Slezský FC Opava
Branky a asistence: 6. Nemanja Kuzmanovič (as. Zdeněk Pospěch, 0:1), 34. Václav Jurečka (as. Dominik Simerský, 0:2), 48. Michal Stříž (as. Matej Ižvolt, 1:2), 85. Petr Zapalač (as. David Puškáč, 1:3). Rozhodčí: Vojtěch Severýn - Matěj Vlček, Marek Podaný. Žluté karty: Matej Ižvolt - Tomáš Čelůstka, Dominik Simerský, Václav Mozol.
FK Fotbal Třinec: Lukáš Paleček - Michal Stříž, Mikk Reintam, Marek Čelůstka, Jiří Janoščín, Tomáš Benetka (82. Petr Hošek) - Šimon Šumbera, Dario Krišto, Martin Janošík (69. Petr Joukl), Matej Ižvolt - René Dedič. Trenér: Jiří Neček.
Slezský FC Opava: Vilém Fendrich - Matěj Hrabina, Dominik Simerský, Jan Žídek, Zdeněk Pospěch (78. David Puškáč) - Jan Schaffartzik, Tomáš Čelůstka, Petr Zapalač, Jakub Janetzký (73. Václav Mozol) - Václav Jurečka (87. Marko Radič), Nemanja Kuzmanovič. Trenér: Roman Skuhravý.
Počet diváků: 683

Po nepovedeném zápase ve Vlašimi se třinecká sestava znovu proměnila. Od úvodní minuty znovu zasáhli brankář Paleček, obránce Michal Stříž a záložníci Ižvolt s Krištem. Opava vyrukovala s kapitánem Zdeňkem Pospěchem, který se vrátil na hřiště po dlouhém zranění. Naposledy nastoupil ve 3. kole proti Znojmu.

Lépe do derby vstoupili modro-žlutí. V 6. minutě Jurečka prodloužil centr z pravé strany na volného Nemanju Kuzmanoviče. Opavský kanonýr předběhl třineckého obránce a trochu šťastnou střelou k levé tyči otevřel skóre zápasu.

Třinecké gól překvapil, přesto bojovali a snažili se co nejrychleji vyrovnat. Ve 12. minutě Dedičovu střelu zastavil brankář Fendrich. Bohužel i druhý gól padl do třinecké sítě. Václav Jurečka obdržel dlouhý pas od Pospěcha za obranu a střelou pod gólmana zvýšil náskok Opavy na 0:2.

V závěru první půle byl blízko snížení Dedič, poté co přihrávku Benetky propustil Čelůstka. Třinecký útočník střelou o tyč snížil, jenže pomezní rozhodčí odmával ofsajdové postavení třineckého hráče, a tak nula na kontě vstřelených branek svítila až do závěru první půle.

Po poločase nastoupil nový Třinec mající chuť s výsledkem něco udělat. To se projevilo už ve 48. minutě. Přímý kop Ižvolta se odrazil od brankové konstrukce před malé vápno, kde se nejlépe zorientoval Michal Stříž a vrátil balón do brány.

Třinečtí měli i další šance na vyrovnání, jenže problém byl v koncovce a ve výborně chytajícím Fendrichovi. V závěru utkání, kdy domácí vrhli více sil do útoku, přišel protiútok soupeře, přihrávka na Petra Zapalače a pojišťující gól na 1:3.

Třinečtí po dvou porážkách klesli v tabulce na 12. místo se šestibodovou ztrátou na šesté Znojmo. Na svého příštího soupeře, osmé Pardubice, ztrácejí pouhé dva body.

Jiří Neček (trenér Třince)

„První poločas vyšel Opavě výborně. Je to zkušené mužstvo. Uškodil nám první gól. Po tomto momentu jsme měli větší problém, protože hráči prohrávali osobní souboje a chyběla nám právě ta zkušenost. Opavané si to dobře dávali a my běhali. Druhý gól padl po trochu naivní chybě. Ve druhém poločase jsme snížili na 2:1 a nabrali vítr do plachet. Následně jsme posílili útok a přidali tam hlavičkáře Petra Hoška. Chtěli jsme to zvládnout, ale v závěru jsme znovu špatně dostoupili hráče a potřetí inkasovali. Opava zvítězila zaslouženě, gratuluji jim a uvidíme, jak se dál porvou o postup, protože mají velkou motivaci.“

Roman Skuhravý (trenér Opavy)

„Jsme hrozně rádi, že jsme toto těžké utkání zvládli. Měli jsme respekt z domácích i z jejich série, kterou na tomto stadionu měli. Soustředili jsme se na začátek zápasu, kde jsme chtěli i na úkor rychlosti a zakončení držet balón. První poločas se nám vyvedl, i když některé ofenzivní situace jsme mohli řešit lépe. Dnes nám trochu nesvědčil terén, protože byl suchý a pro naši kombinaci nebyl úplně ideální. Ve druhém poločase domácí fantasticky využili standardní situaci. Po gólu jsme se dostali do situace, kdy na nás bylo vidět, že se trochu bojíme hrát. Celkově jsme ale utkání zvládli. Obrovsky nám pomohla pojistka na 3:1. Jsem za vítězství rád a hrozně si ho cením, protože tady se nevyhrává.“