S Hradcem si rozdělili po bodu

(15.5.2017) Junioři v posledním utkání před domácím publikem remizovali s Hradcem Králové 2:2, přestože po první půli prohrávali. O góly Slezanů se postarali Stanislav Vávra a Mario Latocha.

28.kolo, pondělí 15.5.2017
2:2
(0:1)
FC Hradec Králové
Branky: 6. Jiří Miker (0:1), 47. Stanislav Vávra (1:1), 56. Mario Latocha (2:1), 76. Dominik Breda (2:2). Rozhodčí: Radek Dubravský - Jiří Polák, Radim Dresler. Žluté karty: Bommanin Kohouo - Jiří Miker, Jiří Bláha.
FK Fotbal Třinec: Jiří Adamuška - Petr Chloň (46. Stanislav Potůček), Michal Lanc, Muamer Avdič (46. Jan Lasota), Václav Bujok (60. Jakub Puczok) - Peter Kučera, Martin Samiec - Stanislav Vávra, Marcin Žyla, Mario Latocha (73. Radovan Melecký) - Bommanin Kohouo. Trenér: Lubomír Adler.
FC Hradec Králové: Varol Ikizgül - Jan Dostál (74. Radek Kollár), Václav Střelec, Petr Václavek, Roman Holeš - Ondřej Brokeš - Jiří Bláha (79. Pavel Brůža), Sebastian Chocholatý (63. Dominik Breda), Jiří Miker, Tomáš Hynek - Aleš Zbudil (82. Jakub Petřík). Trenér: Michal Šmarda.
Počet diváků: 21

Úvod duelu nabídl vlažný fotbal, bez dramatických momentů na jedné či druhé straně. Výjimkou byla akce ze 6. minuty, kdy Bláhův prudký centr umístil hlavou nechytatelně pod břevno Jiří Miker a Hradec Králové vedl.

Střelec úvodní trefy si mohl připsat druhý zářez ve 28. minutě, jenže jeho pokus se odrazil od břevna na brankovou čáru, a poté zpět do hřiště.

Domácí jedenáctka byla nebezpečná až po změně stran. Po přihrávce testovaného Kohoua byl na hranici šestnáctky zcela volný Stanislav Vávra a svým desátým gólem v letošním ročníku Juniorské ligy vyrovnal na 1:1.

Domácí v utkání zažili i pocit vedoucího celku. Stalo se tak po akci z 56. minuty. Vávra našel hlásícího se o míč Kohoua, ten sice neprošel přes Dostála, jenže míč se odrazil k Mariu Latochovi, který parádní střelou nad gólmana podruhé rozvlnil hradeckou síť.

V 70. minutě byl Latocha blízko třetímu gólu. Po rohovém kopu Vávry napálil míč hlavou těsně vedle levého horního rohu. Na druhé straně se o dvě minuty později vyznamenal proti akrobatické střele Bredy famózním zákrokem gólman Adamuška.

Druhý souboj mezi Bredou a Adamuškou už radost třineckému brankáři nepřinesl. Po centru z pravé strany neměl strážce domácí svatyně proti střele Dominika Bredy k bližší tyči nárok - 2:2.

V závěru ještě mohl urvat tři body pro Hradec Králové z přímého kopu kapitán Václavek, avšak jeho pokus rozvlnil síť jen z boční strany, a tak se neopakoval výsledek Třince z Karviné, kde jsme po podobném průběhu prohráli 2:3.