Rozjeté Slovácko se ukázalo v plné síle

(2.7.2016) Horké počasí, unavený tým z náročných dvoufázových tréninků a proti nim dvě silné jedenáctky Slovácka. Tyto skutečnosti rozhodly o výsledku zápasu ve Starém Městě. Třinečtí fotbalisté neměli téměř žádnou naději na vítězství, Slovácku podlehli 0:4.

příp., sobota 2.7.2016
1.FC Slovácko
4:0
(2:0)
Branky: 27. Tomáš Benetka (vlastní, 1:0), 39. Filip Hlúpik (2:0), 49. Milan Kerbr (3:0), 77. Luboš Kalouda (4:0). Rozhodčí: Pochylý - Bartoň, Vlk.
FK Fotbal Třinec: Jiří Adamuška (46. Pavel Rohel) – Matej Ižvolt, Michal Stříž, Pavel Tobiáš (80. Martin Pleva), Václav Bujok (56. Jakub Puczok), Tomáš Benetka, Martin Samiec, Martin Janošík (80. David Králíček), Marek Čelůstka, Petr Hošek, Mikk Reintam. Trenér: Martin Zbončák.
Počet diváků: 0

Fotbalisté Slovácka se snažili od úvodních minut zatlačit naše hráče na obranné polovině, což se jim chvíli dařilo. Po několika minutách se kluci osmělili a po křídelní akci zahrozili, bohužel bez klíčového efektu v podobě vstřeleného gólu.

Po chybě domácích v rozehrávce neuspěl rychlou střelou ze střední vzdálenosti Hošek. O minutu později na druhé straně orazítkoval tyč Adamuškovy brány z přímého kopu Sadílek.

Gólu se domácí diváci dočkali ve 27. minutě. Divišův centr z pravé strany si srazil do vlastní brány Tomáš Benetka.

V závěru první půle domácí přidali druhou branku. Po centru Reinberka do šestnáctky hosté nechali zcela volného Filipa Hlúpika, ten se podíval, kde brankář stojí, a hlavou umístil míč do volného prostoru.

O přestávce se v třineckém týmu vyměnili brankáři, zato Slovácko nastoupilo se sedmi novými hráči. Čerstvá síla se projevila hned na začátku, když Havlíka a Biolka v úvodní minutě vychytal Rohel. O tři minuty později už nestačil na přesnou střelu Milana Kerbra zpoza šestnáctky.

S přibývajícím časem se na Třineckých začala čím dál výrazněji projevovat únava. V 76. minutě toho plně využil po třinecké chybě v rozehrávce Luboš Kalouda, který nedal Rohlovi žádnou šanci.

Zápas mohl skončit daleko vyšším rozdílem, když v poslední pětiminutovce nejprve Rohel vychytal Mareše a o chvíli později třinecký gólman přihlížel pokusům Biolka a Rady. Střela prvně jmenovaného se odrazila od břevna, rána druhého od pravé tyče.

Další zápas sehrají naši borci ve středu 6. července, kdy vycestují do města Zabrze, kde se střetnou s klubem, jenž se může pyšnit 14 tituly mistra Polska a účastí ve finále Poháru vítězů pohárů (v roce 1970).

Martin Zbončák (trenér Třince)

„Byl to dobrý test, i když výsledek je zkreslený tím, že Slovácko postavilo do obou poločasů čerstvé hráče. V první půli hráli v nejsilnější sesavě, u nás dostali šanci mladíci z juniorky, někteří ještě věkem dorostenci. Měli jsme za sebou náročný program, což se projevilo v posledních dvaceti minutách, kdy jsme na soupeře nestačili. Zápas nám ukázal spoustu dobrých i špatných věcí. Jsem rád, že jsme ho absolvovali a z výsledku nedělám žádnou tragédii. Musím smeknout před kluky, jak se s tím porvali. Potěšili mě především noví hráči, včetně Michala Stříže. Ukázal, že má předpoklady na to, aby tady zůstal. U nás bude do středy a po zápase v Zabrzi se rozhodnu, zda s ním budeme počítat.“