První vítězství v přípravě

(21.1.2017) První domácí utkání zvládli svěřenci trenéra Jiřího Nečka na jedničku, minimálně podle vstřelených gólů. O výhře favorizovaného celku rozhodl na začátku druhého poločasu Matej Ižvolt.

přát., sobota 21.1.2017
1:0
(0:0)
FC Odra Petřkovice
Branka: 54. Matej Ižvolt (1:0). Rozhodčí: Zbyněk Proske - Radek Kotík, Radim Dresler.
FK Fotbal Třinec: Jiří Adamuška - Tomáš Benetka, Muamer Avdič, Marek Čelůstka (46. Mikk Reintam), Imrich Bedecs, Martin Stříž (46. Jiří Janoščín) - Petr Joukl, Dario Krišto (46. Martin Motyčka), Šimon Šumbera, Martin Janošík (46. Matej Ižvolt) - Mario Latocha. Trenér: Jiří Neček.
Počet diváků: 40

Do souboje na třinecké umělce vyslali domácí trenéři obměněnou základní jedenáctku oproti té, která začínala duel v Rakousku. Domácí fanoušci mohli poprvé v akci vidět novou posilu Šimona Šumberu, který vedl tým v zápase jako kapitán.

Naše jedenáctka byla od úvodu tou lepší na hřišti a vypracovala si hned v první půli několik příležitostí. Tu největší měl Michal Stříž, který po centru Latochy orazítkoval pravou tyč Chvějovy brány. Další zajímavé možnosti měli Šumbera, Janošík nebo Krišto, ale petřkovická brána odolala.

Po změně stran nastoupila na plac čtveřice Motyčka, Janoščín, Reintam a Matej Ižvolt. Právě posledně jmenovaný otevřel účet utkání, když se uvolnil na hranici vápna a levačkou napálil míč za záda petřkovického gólmana.

V 60. minutě mohl navýšit skóre Motyčka, jeho prudkou střelu halfvolejem vytáhl mimo bránu fantastickým zákrokem gólman Silber.

V závěru utkání napodobil Stříže útočník Latocha, po jeho pokusu zazvonila petřkovická tyč. Na druhé straně mohl vyrovnat po pasu Dydowicze zakončující Halaška, ale Adamuška předvedl vynikající zákrok, kterým zajistil Třinci nejtěsnější vítězství.

Další domácí utkání sehrají naši fotbalisté ve středu od 18 hodin proti třetiligovému Hlučínu.