Proti Zlínu vyválčená remíza

(13.7.2016) Vyrovnaný souboj se šancemi na obou stranách viděli diváci v Luhačovicích. Třinečtí se i přes inkasovaný gól v první půli rvali se Zlínem o dobrý výsledek a nakonec ho získali. Gól na konečných 1:1 vstřelil Pavel Malcharek.

příp., středa 13.7.2016
FC Fastav Zlín
1:1
(1:0)
Branky: 32. Robert Bartolomeu (1:0), 75. Pavel Malcharek (1:1). Rozhodčí: Emanuel Marek.
FK Fotbal Třinec: Lukáš Paleček - Michal Velner, Pavel Malcharek, Michal Stříž, Petr Hošek, Martin Janošík, Marek Čelůstka, Dario Krišto, Martin Motyčka, Matej Ižvolt, Mikk Reintam. Střídali: Marcel Stříž, Petr Joukl, Tomáš Benetka, Martin Samiec, Pavel Tobiáš.
Počet diváků: 0

Pouze se sedmnácti hráči vycestoval třinecký tým do Luhačovic k zápasu proti Zlínu. Zbytek týmu léčil různé bolístky, výjimkou byl třetí brankář Jiří Adamuška, který vycestoval s týmem, aby přivítal své bývalé spoluhráče.

Začátek zápasu lépe vyšel domácím. Už ve čtvrté minutě vypálil ze střední vzdálenosti Diop, jenže Paleček fantastickým zákrokem míč vyrazil. Třinecký gólman zářil i v dalších minutách proti střelám Chwaszcze a Janíčka.

Domácí se dostali do vedení po trochu šťastné střele Roberta Bartolomea. Zlínský útočník se chtěl opřít z pravé strany do míče, jenže balón mu poskočil a místo prudké střely z toho byl přesný lob k tyči.

Domácí se z vedení nemuseli radovat dlouho. Uzemnit je mohl po rohovém kopu hlavičkou Krišto, bohužel míč netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

Druhý poločas byl z třineckého pohledu daleko lepší. Hráči v červených dresech byli lepším celkem a v 59. minutě byli blízko vyrovnání, konkrétně Hošek měl před sebou pouze Holého, ale vytáhlého gólmana Zlína neprostřelil.

Aktivní Bartolomeu nemusel zůstat pouze u jedné trefy. V 70. minutě dostal trochu prostoru na levé straně a křížnou střelou orazítkoval tyč Palečkovy brány.

Do černého za to mířil o pět minut později Pavel Malcharek, jehož ukázkovou přihrávkou vysunul Čelůstka. Třinecký útočník přízemní střelou prostřelil gólmana Zlína a vyrovnal na 1:1.

Slezský tým mohl opouštět utkání jako vítěz, jenže přímý kop Krišta z 89. minuty zlikvidoval brankář Holý.

Naši fotbalisté po výhře nad Mohelnicí dnes rovněž neprohráli a sérii budou chtít prodloužit i v sobotním utkání proti polskému celku Podbeskidzie Bielsko-Biala. Utkání začíná v 11 hodin na stadionu v Dankowicích.