Povedená domácí derniéra

(21.5.2017) Družina trenéra Jiřího Nečka se rozloučila s domácími diváky povedenou hrou a zaslouženým vítězstvím 4:0. Třinečtí si tříbodovým ziskem udrželi naději na umístění v první polovině tabulky.

29.kolo, neděle 21.5.2017
4:0
(3:0)
1. SK Prostějov
Branky: 4. Petr Hošek (as. Martin Janošík, 1:0), 17. Šimon Šumbera (as. Martin Janošík, 2:0), 44. Martin Janošík (3:0), 58. Martin Janošík (as. Matej Ižvolt, 4:0). Rozhodčí: Ondřej Berka - Vít Melichar, Michal Pfeifer. Žluté karty: Mikk Reintam - Aleš Rus.
FK Fotbal Třinec: Lukáš Paleček - Michal Velner (71. Tomáš Benetka), Marek Čelůstka, Mikk Reintam, Michal Stříž - Matej Ižvolt, Dario Krišto, Martin Motyčka (78. Petr Joukl), Martin Janošík - Šimon Šumbera, Petr Hošek (60. Stanislav Vávra). Trenér: Jiří Neček.
1. SK Prostějov: Pavel Halouska - Matěj Hýbl, Michal Malý, Aleš Rus, Martin Hirsch - Jan Hladík, Michal Skwarczek, Michal Zapletal, Lubomír Machynek (65. Adam Marčík) - David Píchal (27. Josef Čtvrtníček), Michal Sečkář (56. Zdeněk Fládr). Trenér: Radim Weisser.
Počet diváků: 321

Absence Reného Dediče a Jiřího Janoščína nebyla v posledním domácím utkání znát. Své šance bezezbytku využili Martin Janošík a Petr Hošek. Ti dostali příležitost již od první minuty a podíleli se na klíčovém prvním gólu.

Ve 4. minutě rozjel akci po levé straně Janošík, přihrál do volného prostoru Petru Hoškovi, který obstřelil brankáře a hned v úvodu utkání poslal domácí do vedení.

Domácí byli při chuti. Tři minuty na to střelu Šumbery z hranice šestnáctky vytáhl na roh Halouska. Stejný souboj svedli oba muži i o dvě minuty později, i v tomto případě byl lepší prostějovský gólman.

V 17. minutě už se radoval třinecký útočník. Přetažený centr Ižvolta vrátil před bránu Janošík a Šimon Šumbera střelou z malého vápna nedal Halouskovi žádnou naději na úspěšný zákrok.

To ještě nebylo v prvním poločase vše. Bránu soupeře stihli ohrozit Šumbera i Hošek, jenže třetí gól přidal až v závěru prvního dějství Martin Janošík, když si zpracoval propadlý míč na zadní tyč a střelou do horní poloviny brány zvýšil na 3:0.

Domácí ani po změně stran nepolevili a dál zlobili před prostějovskou svatyní. V 58. minutě vytrestali obranu soupeře čtvrtým gólem, neboť modrobílí nechali na levé straně volného Martina Janošíka, který přízemní střelou propálil gólmana Halousku.

Potupného „bůra“ mohl Hanákům zasadit v 65. minutě po centru Vávry hlavičkující Motyčka, ale v obrovské šanci minul břevno prostějovské brány. Nevedlo se ani Ižvoltovi, jehož křižný pokus z hranice vápna skončil na levé tyči.

V závěru zahrozili i hosté. Skwarczkovu střelu gólman Paleček fantastickým zákrokem vyrazil, stejně si vedl i proti pokusu Marčíka. Po střele Ruse stálo u třineckého gólmana štěstí, neboť pokus prostějovského obránce skončil na tyči.

Předposlední hrací den byl pro třinecký fotbal úspěšný. Díky vysokému vítězství a výsledkům z ostatních stadionů si naši fotbalisté udrželi šanci na osmé místo. Zároveň se podařilo dát panu Machaczkovi dárek na rozloučenou.

Radim Weisser (trenér Prostějova)

„Z mé strany to bude jednoduché. Během celého utkání byl soupeř lepší. Z naší strany to bohužel nemělo druholigové parametry. My jsme ve fázi, kdy se rozhodujeme, se kterými hráči počítat do dalšího působení a myslím si, že dnešní utkání nám to odhalilo. Nicméně na předchozí utkání s Viktorkou Žižkov jsme v nasazení a v organizaci hry na tuto úroveň dnes nedosáhli a nemohli jsme tak pomýšlet na zisk bodů v Třinci. Soupeř byl jednoznačně lepší a zaslouženě vyhrál.“

Jiří Neček (trenér Třince)

„Přiznám se, že se dovedu vžít do Radimovy situace. Něco podobného jsme předváděli ve Vlašimi. Když máte zraněné hráče, my jsme tam měli pět vykartovaných hráčů, což je něco obdobného, tak je to velký problém. Nahrazovat to a vymýšlet něco, když soupeři se daří dobře, je hrozně těžké. Narůstá to a musím se přiznat, že i já jsem se ve Vlašimi modlil, ať už je konec zápasu. Prohráli jsme tam 5:0 a připomnělo mi to dnes Prostějov a nás. My jsme chtěli poslední domácí zápas odjezdit, vyhrát, posunout se kousek výš a udělat sezónu v závěru trochu lepší.“