Polský velikán ukázal svou sílu

(6.7.2016) Zápas dvou poločasů, tak by se dal zhodnotit dnešní duel mezi Górnikem Zabrze a naším týmem. Z vítězství se radovali domácí, kteří v prvním poločase dvěma góly odskočili do vedení. Třinci nepomohla ve druhé půli ani penalta.

příp., středa 6.7.2016
Górnik Zabrze
2:0
(2:0)
Branky: 31. Oleksandr Ševeluchin (1:0), 44. Roman Gergel (penalta, 2:0). Neproměněná penalta: 60. Pavel Malcharek (Třinec).
Górnik Zabrze: Mateusz Kuchta (46. Grzegorz Kasprzik) - Michał Teichman, Bartosz Kopacz, Oleksandr Ševeluchin, Rafał Kurzawa (74. Daniel Wajsak), Roman Gergel, Adam Danch, Konrad Nowak, Mariusz Przybylski (74. Łukasz Wolsztyński), Dawid Plizga (46. Armin Čerimagič), Szymon Skrzypczak. Trenér: Marcin Brosz.
FK Fotbal Třinec: Lukáš Paleček - Michal Velner, Michal Stříž, Pavel Tobiáš, Matej Ižvolt, Martin Samiec, Martin Janošík, Marek Čelůstka, Petr Hošek, Martin Motyčka, Mikk Reintam. Střídali: Jiří Adamuška - Petr Joukl, Pavel Malcharek, Tomáš Benetka, Marcin Žyla, Jakub Teplý. Trenér: Martin Zbončák.
Počet diváků: 250

Naši fotbalisté zavítali do města, které již 14-krát slavilo mistrovský titul. V loňské sezóně museli fanoušci Górniku skousnout sestup. Cíl pro letošní sezónu mají horníci jasný - návrat zpět mezi elitu.

Oba týmy se převlékaly v útrobách krásného stadionu pro 24 tisíc diváků. K zápasu však vyběhli na vedlejší tréninkové hřiště. Souboj druholigistů Polska a České republiky sledovala legenda domácího klubu Stanisław Oślizło, kapitán finalistů Poháru vítězů pohárů z roku 1970.

Domácí jedenáctka byla v první půli lepším celkem, ale dlouho se jí na zataženou družinu trenéra Martina Zbončáka nedařilo vyzrát, až ve 23. minutě donutil publikum k potlesku prudkou střelou vedle brány Plizga.

Gólu se diváci dočkali na začátku druhé půlhodiny. Z přímého kopu poslal míč do šestnáctky Plizga, tam se do míče hlavou opřel Oleksandr Ševeluchin a přesnou hlavičkou k tyči nedal Palečkovi šanci.

Druhý gól mohli domácí přidat o čtyři minuty později, jenže proti střele Skrzypczaka se vyznamenal brankář Paleček.

Zabrzané se druhé branky v první půli dočkali. V závěru poločasu se Třinečtí dopustili faulu ve vlastním pokutovém území, míč si na bílý bod postavil Roman Gergel a uspěl s prudkou střelou k pravé tyči.

Výhodu pokutového kopu měli i naši fotbalisté. Ti po změně stran převzali iniciativu a v 60. minutě po faulu na Teplého vzal osud do svých rukou Pavel Malcharek. Třinecké křídlo si vybralo pravý kraj branky, kde bohužel skočil gólman Kasprzik a míč vyrazil.

Třinečtí s přibývajícím časem více tlačili a v 83. minutě nechybělo moc, aby Teplý prostřelil z přímého kopu gólmana Kasprzika.

Nakonec se naši hráči čestné branky nedočkali a na své první vítězství v letní přípravě si budou muset minimálně do soboty počkat. V sobotu 9. července hostí na domácím trávníku od 10:30 Mohelnici.