Podzim zakončili remízou

(27.11.2016) Naši junioři na závěr podzimu remizovali s Libercem 1:1. Utkání měli slibně rozehrané, když po úspěšně vykonané penaltě Málka vedli 1:0. Nakonec mohli být rádi za bod, protože hosté měli v závěru několik gólových šancí.

15.kolo, neděle 27.11.2016
1:1
(0:0)
FC Slovan Liberec
Branky: 71. Jaroslav Málek (penalta, 1:0), 78. Marek Zahaluk (vlastní, 1:1). Rozhodčí: Miroslav Zelinka - Stanislav Pochylý, Tomáš Batík. Žluté karty: Stanislav Potůček - Micovčák, Blažek, Chlumecký.
FK Fotbal Třinec: Ondřej Bocek - Stanislav Potůček, Michal Lanc, Mikk Reintam (27. Marcin Žyla), Václav Bujok - Martin Samiec - Jakub Puczok, Jaroslav Málek, Jan Lasota (46. Martin Pleva), Jan Latocha (75. Denis Nieslanik) - Jakub Teplý (58. Marek Zahaluk). Trenér: Lubomír Adler.
FC Slovan Liberec: Jan Franc - Jan Blažek, Martin Chlumecký, Ondřej Bláha, Petr Hepppner, Jakub Barac (75. Matěj Vébr), Erik Micovčák, Ondřej Doležal (64. Jan Šulc), Matyáš Kazda (77. Petr Šustek), Jan Prokš, Martin Čuřík. Trenér: Pavel Čapek.
Počet diváků: 60

Liberec přijel do Třince s velmi mladým kádrem, naopak Třinečtí i do posledního duelu roku využili trojici starších hráčů (Reintam, Teplý, Málek). Tím nejzkušenějším na hřišti byl muž v rozhodcovském dresu Miroslav Zelinka. Majitel licence FIFA letos odřídil již tři zápasy v evropských pohárech.

Svým rozhodováním dal hře spád, bohužel oba týmy toho v první půli moc nenabídly. V 11. minutě se v dobré příležitosti ocitl Samiec, ale ideální moment na zakončení prováhal. Jeho následnou střelu z úhlu lapil gólman Liberce. Brankář Bocek si připsal první vážnější zásah v 18. minutě, kdy nohama vyrazil střelu Barace.

Největší příležitost prvního dějství si hráči nechali do samotného závěru, kdy se na třineckou umělku začal snášet sníh. Lasota z levé strany odcentroval na vzdálenější tyč, kde byl zcela volný Žyla, jenže čerstvý záložník, který ve 27. minutě nahradil zraněného Reintama, nedokázal v gólové pozici zpracovat balón.

Tempo z první půle pokračovalo po změně stran. Nadějně by vypadal únik Teplého, kdyby ho včas nedovoleně nezabrzdil Blažek. Sám před brankářem byl v 71. minutě Jaroslav Málek, neboť po centru Samiece jeden z libereckých hráčů zahrál v malém vápně rukou. Málek si postavil míč na bílý bod a střelou do pravé poloviny brány poslal domácí do vedení.

Jednobrankový náskok vydržel hráčům v bílých dresech pouze do 78. minuty, neboť Šulc vyslal prudký centr z levé strany a vracející se Marek Zahaluk usměrnil míč do vlastní brány.

Severočechy gól nakopl a nakonec si mohli odvézt všechny body. Naštěstí Blažek po centru Vébra hlavou přestřelil bránu, Šulcova střela skončila na tyči a Micovčák trestuhodně minul prázdnou bránu.

Třinečtí si touto remízou připsali do tabulky dvanáctý bod. O tom, zda přezimují na patnácté nebo poslední příčce rozhodnou nejbližší dva zápasy Plzně, před kterou mají jednobodový náskok.