Po velmi dobré první půli nastal propad

(18.2.2017) Nepovedený začátek druhého poločasu rozhodl o porážce našeho celku na hřišti polského celku Podbeskidzie Bielsko-Biała. Třinečtí po gólu Motyčky vedli, ale domácí čtyřmi góly výsledek otočili a zvítězili 4:1.

přát., sobota 18.2.2017
Podbeskidzie Bielsko-Biała
4:1
(1:1)
Branky: 17. Martin Motyčka (0:1), 44. Michał Janota (1:1), 46. Tomasz Podgórski (penalta, 2:1), 49. Luboš Kolár (3:1), 66. Szymon Lewicki (4:1).
FK Fotbal Třinec: Jiří Adamuška – Martin Stříž, Šimon Šumbera (46. Martin Janošík), Tomáš Benetka, Marek Čelůstka (70. Martin Samiec), Imrich Bedecs, Matej Ižvolt, Dario Krišto, Martin Motyčka, Stanislav Vávra, Mikk Reintam, Trenér: Jiří Neček.
Počet diváků: 0

Třinečtí do zápasu vstoupili velice dobře. Poprvé zahrozili v sedmé minutě, kdy Ižvolt našel z přímého kopu na přední tyč nabíhajícího Šumberu, a ten v těžké pozici přestřelil bránu.

Na druhé straně Janota vypálil zpoza pokutového území a orazítkoval břevno třinecké branky. Adamuška byl bez šance.

V 17. minutě se náš celek dostal do vedení. Vávra přisunul míč na pravé straně Martinu Motyčkovi, a ten celou akci chladnokrevně zakončil – 0:1.

V závěru prvního dějství po přímém kopu Ižvolta donutil domácího gólmana k zákroku povedenou střelou Šumbera. Domácí se z první branky radovali ve 44. minutě. Michał Janota získal míč, uvolnil se na levé straně šestnáctky a vystřelil ke vzdálenější tyči. Adamuška, ač se natahoval ze všech sil, byl na míč krátký.

O vítězi utkání rozhodl úvod druhé půle. Nejprve Lewicki nastřelil ruku Stříže a kopala se penalta. Tomasz Podgórski zvolil prudkou střelu k pravé tyči, Adamuška vystihl směr, ale na nepříjemně letící míč si nesáhl – 2:1.

Ještě o něco hůř bylo hostům o tři minuty později. Po centru Moskwika z levé strany se dostal do zakončení Luboš Kolár a střelou vedle gólmana Adamušky zvýšil na 3:1.

Střelec třinecké branky Martin Motyčka nemusel zůstat u jedné trefy. Po Benetkově přihrávce byl znovu před brankářem, ale tentokrát skákavý míč neusměrnil mezi tři tyče. Šanci měl také Čelůstka, jenže hlavou pálil nad.

Poslední gólový moment viděla hrstka diváků v 65. minutě a opět to bylo po centru Moskwika z levé strany. Před Adamuškou zůstal sám Szymon Lewicki a i on věděl, co udělat s míčem v krizové chvíli.

V závěru zápasu ještě musel Adamuška čelit střele Sierpiny, kterou fantasticky vytáhl vedle brány. Bohužel naši chlapci se už nezmohli ani na kosmetickou úpravu a po závěrečném hvizdu museli skousnout vysokou porážku 4:1.