Po Olomouci odjelo s body i Ústí

(24.9.2016) Naši fotbalisté nenavázali na bodový zisk z Varnsdorfu a doma prohráli po gólech ze začátků poločasů s Ústím nad Labem 0:2.

8.kolo, sobota 24.9.2016
0:2
(0:1)
FK Ústí nad Labem
Branky a nahrávky: 4. Lukáš Pouček (as. Petr Výborný, 0:1), 56. Petr Výborný (as. Pavel Moulis, 0:2). Rozhodčí: Pavel Julínek - Petr Kotalík, Dan Vodrážka. Žluté karty: René Dedič, Marek Čelůstka, Martin Motyčka, Jiří Janoščín - Jiří Kateřiňák, Jan Martykán.
FK Fotbal Třinec: Lukáš Paleček – Tomáš Vengřinek, Imrich Bedecs (46. Petr Hošek), Marek Čelůstka, Muamer Avdič, Michal Stříž – Matej Ižvolt, Jarolav Málek (46. Pavel Malcharek), Dario Krišto (66. Martin Motyčka), Jiří Janoščín – René Dedič. Trenér: Lubomír Vašek.
FK Ústí nad Labem: Marián Tvrdoň – Michal Zeman, Jan Peterka, Lukáš Vaněk (61. Adnan Zukič), Ivan Šnirc – Jiří Kateřiňák, Jan Martykán – Pavel Moulis, Petr Výborný, Martin Jindráček (84. Jakub Pícha) – Lukáš Pouček (90+1. Daniel Procházka). Trenér: Jiří Skála.
Počet diváků: 305

Zápas ovlivnila už akce ze čtvrté minuty, po které šli hosté do vedení. Výborný našel centrem z levé strany před bránou volného Lukáše Poučka a střelec dvou branek z posledního utkání proti Pardubicím skóroval i v Třinci.

V dalším průběhu mohlo být pro domácí ještě hůř. V 11. minutě Moulis pálil do odkryté brány, naštěstí ještě před brankovou čárou odvrátil pokus bývalého olomouckého záložníka kapitán Čelůstka. Stejný hráč zahrozil o několik minut později z přímého kopu, jenže dobře mířená střela skončila na horní tyči Palečkovy brány.

Hráči v červených dresech si první šanci vytvořili až ve 29. minutě. Střelu Ižvolta Tvrdoň vyrazil, dorážku Málka uhasil na poslední chvíli bránící Peterka.

Na nepříliš povedený výkon v úvodním dějství reagoval trenér Zbončák o přestávce dvojím střídáním. Málka s Bedecsem nahradil vysoký Hošek a rychlý Malcharek. Bohužel ani tato změna nepřinesla gólové vyústění na třinecké straně.

Za to soupeř se v 56. minutě po trochu šťastné střele v podání Petra Výborného, kterou před Palečkem tečoval Avdič, dostal do vedení 0:2 a přiblížil se k tříbodovému zisku.

Nic na tom nezměnilo ani několik pokusů o snížení náskoku. Nejnebezpečnější byla hlavička střídajícího Motyčky po centru Ižvolta, bohužel třinecký středopolař namířil míč do středu brány, kde byl připravený gólman Tvrdoň.

V závěru se třinecký tlak proměnil v trápení. Nákopy na hrotové útočníky sbírali obránci Army, domácí v křeči nebyli schopni delší dobu podržet balón na svých kopačkách a vymyslet kloudnější akci k ohrožení soupeřovy svatyně. Domácí trápení ukončil až závěrečný hvizd sudího Julínka, po kterém se vzdálenost v tabulce mezi Ústím a Třincem natáhla na pět bodů.

Martin Zbončák (trenér Třince)

„Potřebovali jsme zápas zvládnout vítězstvím a potvrdit bod z Varnsdorfu. Znovu jsme hráli na tři stopery a chtěli se prosadit, tak jako ve Varnsdorfu. Bohužel jsme inkasovali gól v páté minutě, přesto jsme ještě měli dost času na to vyrovnat. Vzadu jsme hráli na tři stopery, těm dnešní utkání moc nevyšlo. Všechno hrálo do karet Ústí. Ve druhé půli jsme se snažili zjednodušit hru, rvát se o odražený míč a hrát trochu jinak, než jsme byli zvyklí, bohužel nám to nevyšlo. Někteří hráči zahráli pod své možnosti, a pokud jich je více, pak nemůžete vyhrát. Jsem hodně naštvaný, náš výkon v úvodních pětadvaceti minutách byl hodně špatný.“

Jiří Skála (trenér Ústí nad Labem)

„U nás převládá spokojenost. Na vítězství venku jsme čekali strašně dlouho. Nebyli jsme v lehké situaci, protože jsme inkasovali čtyři góly od Brna. Snažili jsme se dát tým nějak dohromady a cítili jsme, že tady můžeme uspět. Jeli jsme sem odhodlání a vítězství je odměnou za snahu a aktivitu. Pomohl nám rychlý gól, poté jsme se zaměřili na blok v obraně. Dnes jsme vše podřídili výsledku.“