Pět kousků do sítě Baníku

(21.7.2017) Výborný výkon a pětigólový nářez předvedli naši fotbalisté v generálce proti Baníku Ostrava. Prvoligový celek zdolali v Havířově 5:2.

příp., pátek 21.7.2017
5:2
(1:0)
FC Baník Ostrava
Branky: 6. René Dedič (1:0), 50. Pavol Ilko (2:0), 51. Václav Juřena (3:0), 60. Richard Vaněk (4:0), 72. Jakub Šašinka (4:1), 81. Václav Juřena (5:1), 89. Jakub Šašinka (5:2). Rozhodčí: Jan Machálek - Tomáš Batík, Radim Dresler.
FK Fotbal Třinec: Lukáš Paleček - Michal Velner (46. Muamer Avdič), Marek Čelůstka (46. Pavol Ilko), Mikk Reintam, Imrich Bedecs, Tomáš Masař (46. Richard Vaněk) - Petr Joukl (46. Matej Ižvolt), Martin Motyčka (46. Šimon Šumbera), Jiří Kateřiňák (46. Jiří Janoščín), Martin Janošík (46. Petr Hošek) - René Dedič (46. Václav Juřena). Trenér: Jiří Neček.
FC Baník Ostrava: Petr Vašek - Martin Sus, Martin Šindelář, Tomáš Zápotočný (60. Jakub Pokorný), Denis Granečný - Tomáš Hykel (21. Petr Breda), Marek Hlinka, Stefan Panič (46. Robert Hrubý), Bronislav Stáňa (46. Matěj Helešic) - Tomáš Poznar (46. Jakub Šašinka), Carlos de Azevedo (46. Milan Baroš). Trenér: Radim Kučera.
Počet diváků: 0

Slušně zaplněný stadion viděl vynikající nástup třineckých borců. Ti se již v 6. minutě mohli radovat z úvodního gólu. Joukl na pravé straně rychle zakmital nohama, poslal přihrávku před malé vápno, kde byl René Dedič, který lehkým dloubákem přehodil ležícího Vaška.

Baník mohl vyrovnat o dvě minuty později, ale proti byl gólman Paleček. Třinecký brankář vyrazil tvrdou střelu Stáni. Vzápětí zkusil štěstí střelou zpoza šestnáctky Panič, ale přestřelil bránu. První poločas zakončil ze strany Baníku hodně nepovedenou střelou Sus.

Lepší příležitost měli ve 42. minutě „domácí“. Dedič přihrávkou do strany vybídl k úniku Janošíka, ten nasadil pověstné turbo, předběhl Zápotočného, ale bohužel trochu tísněný vypálil pouze nad bránu.

O poločase oba trenéři proměnili sestavy. Co se bude dít s Baníkem, to si ani v nejčernějším snu nepředstavoval trenér Radim Kučera. Jeho svěřenci ještě ve 48. minutě mohli srovnat, poté co trojúhelník po ose Baroš, Helešic a Šašinka zakončil posledně jmenovaný vedle brány.

Pak přišly třinecké chvíle. V 50. minutě našel Ižvolt na pravé straně zcela volného Pavola Ilka a letní posila už věděla, co s míčem. Prudkou střelou do levé poloviny brány podruhé rozradostnil třinecké fanoušky.

Minutu na to bylo v Nečkově táboře ještě veseleji. Po zajímavé kombinaci Šumbera adresoval přihrávku Václavu Juřenovi do gólové pozice a třinecký útočník střelou o břevno zvýšil na 3:0.

Zápas se začal měnit v exhibici. V 57. minutě třinecká zeď proti Helešicově přímém kopu nadskočila, jenže na svém místě byl Paleček a míč lapil. To na druhé straně brankář Vašek tolik štěstí neměl. Ižvolt utekl z pravé strany do středu hřiště, na hranici šestnáctky vyslal krásnou ulici mezi oba ostravské stopery a odchovanec Baníku Ostrava Richard Vaněk už si věděl rady – 4:0.

Nakonec se prosadili i hosté. V 64. minutě si Paleček poradil se zakončením Jakuba Šašinky, jenže o osm minut později Baroš krásně předložil míč volnému útočníkovi Baníku a ten přízemní střelou k levé tyči snížil.

Potupného búra ostravskému celku zasadil v 81. minutě Václav Juřena. Třinecký útočník po přihrávce Šumbery našel skulinu mezi nohami gólmana Vaška.

Zklamané fanoušky Baníku nevytrhl ani závěrečný gól z 88. minuty, kdy si třinecká obrana nerozebrala hráče a Jakub Šašinka se po přihrávce Baroše mohl Palečka zeptat, kam to chce. Nakonec mu to poslal k pravé tyči a upravil výsledek na konečných 5:2.