Na závěr přípravy plichta

(24.2.2017) V generálce na jarní část Fortuna národní ligy naši fotbalisté remizovali před téměř dvou tisícovou návštěvou na půdě Górniku Zabrze 1:1.

přát., pátek 24.2.2017
Górnik Zabrze
1:1
(0:1)
Branky: 39. Matej Ižvolt (0:1), 51. Dawid Plizga (penalta, 1:1).
FK Fotbal Třinec: Lukáš Paleček – Michal Stříž (70. Tomáš Benetka), Jiří Janoščín, Martin Janošík (61. Šimon Šumbera), Marek Čelůstka, Imrich Bedecs, Matej Ižvolt (70. Petr Joukl), Dario Krišto, Martin Motyčka, Stanislav Vávra (46. Petr Hošek, 82. René Dedič), Mikk Reintam. Trenér: Jiří Neček.
Počet diváků: 1

Souboj dvou druholigistů začal poměrně opatrně, oba celky se pomalu oťukávaly. Třinečtí zkoušeli hrozit po stranách, domácím dráždil nervovou sestavu především Martin Janošík, bohužel jeho centrům chyběla přesnost.

V 19. minutě mohli jít domácí do vedení, Plizga se uvolnil na pravé straně, ale vzápětí nastřelil dobíhajícího hráče. O pět minut později pálil z hranice šestnáctky Angulo a tribunou arény to jen zahučelo. Vzápětí na druhé straně utekl domácí obraně Vávra, ale jeho točenou střelu ke vzdálenější tyči vyrazil brankář Loska.

První poločas nakonec bez gólu neskončil. Ve 39. minutě se ve skluzu opřel do míče Matej Ižvolt, propálil gólmana Losku a překvapil zhruba dvoutisícovku diváků.

Úvod druhé půli Třinci stejně jako proti Bielsku nevyšel. Po faulu Michala Stříže na Dawida Plizgu rozhodčí ukázal na penaltový puntík. Sám postižený si postavil míč na vyznačené místo a střelou do levé poloviny brány prostřelil Palečka – 1:1.

V 58. minutě se po polovysokém centru Motyčky opřel do míče na hranici šestnáctky Michal Stříž, ale svou pumelicí těsně minul spojnici břevna a levé tyče.

V 62. minutě dostal ukázkový pas do volného prostoru Šumbera, zjevil se zcela sám před gólmanem, měl dost času na zakončení, jenže i přesto svou chvíli prováhal a zmařil jasnou gólovku.

Neúspěch Třince mohli o čtyři minuty později potrestat domácí. Po dalekém pasu Kosznika si ukázkově zpracoval míč Plizga, jenže jeho střela si cestu do brány nenašla.

Poslední šanci si naši vytvořili pět minut před koncem. Na levé straně se uvolnil Šumbera, prudce vypálil, gólman jeho pokus se štěstím vyrazil vedle brány a utkání tak skončilo zaslouženou remízou.