Na úvod jara remíza

(5.3.2017) Ostrá premiéra na žižkovském pažitu dopadla dělbou bodů. Domácí ovládli úvod utkání, ale po vedoucím gólu převzali otěže zápasu naši hráči a ještě do konce poločasu gólem zkušeného Motyčky vyrovnali.

17.kolo, neděle 5.3.2017
FK Viktoria Žižkov
1:1
(1:1)
Branky a nahrávky: 31. Tomáš Dočekal (as. Jakub Urbanec, 1:0), 39. Martin Motyčka (as. Matej Ižvolt, 1:1). Rozhodčí: Vojtěch Severýn – Vít Melichar, Jakub Šimáček. Žlutá karta: Jiří Krystan (Žižkov).
FK Viktoria Žižkov: Karel Hrubeš – Tomáš Egert, Ondřej Švejdík, Michal Pavlata, Pavel Hašek – Jakub Urbanec (87. Vojtěch Šandera), Jiří Krystan (74. Pavel Čapek), Miroslav Podrazký, Vojtěch Engelmann (60. Jan Jelínek) – Martin Hurka, Tomáš Dočekal. Trenér: David Vavruška.
FK Fotbal Třinec: Lukáš Paleček – Michal Stříž, Imrich Bedecs, Mikk Reintam, Marek Čelůstka (46. Šimon Šumbera), Jiří Janoščín – Matej Ižvolt (87. Petr Joukl), Dario Krišto, Martin Motyčka, Martin Janošík – Stanislav Vávra (46. René Dedič). Trenér: Jiří Neček.
Počet diváků: 1361

Třinečtí vstoupili do utkání opatrně, první minuty proto patřily domácím. V osmé minutě mohli jít do vedení, ale Engelmannův nepříjemný centr Čelůstka s Reintamem odvrátili těsně vedle brány.

Hráči v modrém si po této šanci oddechli, ale v 31. minutě už přihlíželi ukázkovému centru Urbance, který hlavou usměrnil k levé tyči Tomáš Dočekal.

Naštěstí poločas skončil remízou 1:1, protože po inkasované brance zkvalitnili naši hráči ofenzivu a po standardní situaci Ižvolta přizvedl centr do žižkovské brány Martin Motyčka.

Druhá půle už patřila našemu celku. Třinecký trenér postavil na hrot vysokého Dediče a rychlého Šumberu. Sice hned v úvodu zahodil obrovskou příležitost domácí Engelmann, ale pak přišly šance našeho celku. V dobrých pozicích byli Ižvolt nebo Motyčka, obrovskou příležitost měl Janošík, který byl sám před Hrubešem, ale místo střely volil nahrávku.

Když už se zdálo, že utkání skončí remízou, přišel nebezpečný centr Motyčky z pravé strany, ale Dedič ve vyložené pozici minul bránu. Na druhé straně Žižkovští dvakrát protáhli Palečka, ale změnu bodového rozložení to nepřineslo.

Jiří Neček, trenér Třince

„Musím říct hned na začátek, že to byly dva rozdílné poločasy. V prvním poločase, kdybychom hned prohrávali 2:0, tak nemůžeme říct ani slovo. Vstoupili jsme špatně do zápasu. Neudrželi jsme balon na vrchu a soupeř nás přehrával hlavně ve středu hřiště. Podrazký hrál výborně. Myslím si, že tam byla velká díra, která nám dělala problémy. Ve druhém poločase jsme to přehodili. Bylo to už trochu jiné, doplnili jsme střed Šumberou, nahoru jsme dali Dediče a bylo to cítit. Když jsme podrželi ty těžké balony a dali jsme si to rychle do kraje, už jsme tam byli v přečíslení. Byla hrozná škoda, že jsme to kolikrát nedohráli. Jinak si myslím, že výsledek 1:1 je spravedlivý.“

David Vavruška, trenér Žižkova

„Ve spoustě věcech s kolegou souhlasím. My jsme do utkání vstoupili dobře, ve 30. minutě jsme vedli tak, jak jsme si přáli. Náš problém byl stav v poločase 1:1, když jsme dostali laciný a zbytečný gól. Ve druhém poločase bylo pro soupeře klíčové nasazení Dediče, který udržel úžasné balony. My jsme znervózněli, protože soupeř začal hrát velmi dobře, dobře rozjížděli brejky. Potom se to hraje špatně, protože vás to trochu nahlodá. Každá situace, kterou jsme nedohráli, smrděla nějakým brejkem. Ještě to tam mohlo spadnout Urbancovi, byly tam od obou mužstev dobré věci ze strany, ale bylo to takové nedotažené. Chyběl nám tam třeba metr, abychom mohli zakončit. Jsme zklamaní, chtěli jsme zápas vyhrát. Remíza je pro nás málo, chtěli jsme dobře odstartovat. Souhlasím, že remíza je zasloužená.“