Lídr zvítězil gólem v 17. sekundě

(31.3.2017) Tak rychlý gól už jsme v zápasech Třince dlouho neviděli. Sedmnáct sekund vydrželo bezbrankové skóre na Andrově stadionu. Nakonec gól Jakuba Petra rozhodl o vítězství domácího favorita nejtěsnějším možným rozdílem 1:0.

20.kolo, pátek 31.3.2017
SK Sigma Olomouc
1:0
(1:0)
Branka a asistence: 1. Jakub Petr (as. Martin Sladký, 1:0). Rozhodčí: Martin Nenadál - Jiří Moláček, Martin Pfeifer. Žluté karty: Jakub Plšek - Dario Krišto.
SK Sigma Olomouc: Miloš Buchta – Martin Sladký, Aleš Škerle, Uroš Radaković, Michal Vepřek – Tomáš Zahradníček, David Houska, Šimon Falta (80. Jan Štěrba), Jakub Plšek – Jakub Petr (68. Bidje Manzia) – Tomáš Chorý (90. Jakub Yunis). Trenér: Václav Jílek.
FK Fotbal Třinec: Lukáš Paleček - Tomáš Benetka (26. Jiří Janoščín), Mikk Reintam, Marek Čelůstka, Michal Stříž - Matej Ižvolt (46. Petr Joukl), Martin Motyčka, Šimon Šumbera, Dario Krišto, Martin Janošík (71. Stanislav Vávra) - René Dedič. Trenér: Jiří Neček.
Počet diváků: 2194

Tak takový úvod si naši fotbalisté vůbec nepředstavovali. Hned v úvodu domácí získali naši rozehrávku, z levé strany odcentroval Sladký přesně na hlavu Jakuba Petra a Hanáci po sedmnácti sekundách vedli 1:0.

Třinečtí se z inkasované branky rychle oklepali a minutu na to byl sám před Buchtou Janošík, jenže jeho střelu z otočky gólman Buchta famózně vyrazil.

Sigma v úvodních minutách byla na hřišti lepším celkem a v 15. minutě mohla mít na svém kontě druhý gól. Po centru Zahradníčka z pravé strany hlavičkoval Petr a Paleček jeho gólovou střelu reflexivně vyrazil.

Další výborný zákrok vytáhl třinecký brankář proti dalekonosné střele Housky, která mířila k levé tyči. Pět minut na to odcentroval Zahradníček přes Janoščína a Petr sám před gólmanem poslal míč z hranice malého vápna nad bránu.

Druhý poločas se rozehrál na Andrově stadionu již za umělého osvětlení. Bohužel třineckou sílu v ofenzívě to nezměnilo, přestože do druhé půle vběhl čerstvý Joukl.

Olomouckými tribunami to zahučelo až na začátku poslední desetiminutovky. Michal Stříž si vyběhl ke středu hřiště a střelou z dvaadvaceti metrů pořádně protáhl gólmana Buchtu. Na druhé straně se Manzia protáhl po levé straně, naštěstí jeho tečovanou střelu zneškodnil Paleček.

V nastaveném čase zkoušel štěstí v pokutovém území soupeře brankář Lukáš Paleček, ale bohužel ani on se nedostal ke gólovému zakončení. I přes veškerou snahu v druhém poločase třinečtí fotbalisté podlehli vedoucímu celku soutěže 1:0.