Junioři znovu těsně prohráli

(13.11.2016) Stejně jako proti Karviné i dnes byli svěřenci trenéra Adlera blízko bodového zisku, Dukla byla pořád na dostřel, jenže řada neproměněných šancí v domácím podání rozhodla o exportu tří bodů do Prahy.

16.kolo, neděle 13.11.2016
3:4
(1:2)
FK Dukla Praha
Branky: Adam Vlček (0:1), Matej Ižvolt (1:1), 42. Edis Šahini (1:2), 48. Jakub Teplý (2:2), 61. Edis Šahini (2:3), 86. Ondřej Brejcha (2:4), 90+1. Mario Latocha (3:4). Rozhodčí: Jan Machálek - Pavel Peřina, Petr Antoníček. Žluté karty: Martin Pleva, Michal Lanc - Bao Nguyen Luong, Ondřej Brejcha.
FK Fotbal Třinec: Ondřej Bocek - Tomáš Benetka, Michal Lanc, Pavel Hloch, Václav Bujok (74. Petr Chloň) - Martin Samiec - Jakub Puczok (65. Mario Latocha), Matej Ižvolt, Pavel Tobiáš (46. Jan Lasota), Marcin Žyla (65. Martin Pleva) - Jakub Teplý. Trenér: Lubomír Adler.
FK Dukla Praha: Pavel Řepa - Lukáš Stýblo, Marek Kaník, Ivo Barták, Ladislav Vopat - Ondřej Brejcha, Edis Šahini (66. Vojtěch Brabec), Nguyen Bao Luong (55. Daniel Kozel), David Hájek - Adam Vlček, Emmanuel Edmond (72. Marek Gábor). Trenér: Pavel Drsek.
Počet diváků: 50

Úvod utkání patřil Slezanům. První velkou šanci měl už v páté minutě po průniku po pravé straně Teplý, prudkou střelou na vzdálenější tyč donutil brankáře Řepu k fantastickému zákroku. Za dalších pět minut po průniku Puczoka zakončoval Tobiáš, ale z dobré pozice trefil pouze hráče stojícího před sebou.

Jak se dávají góly, ukázal domácí jedenáctce Adam Vlček, který pláchnul po pravé straně a přízemní střelou ke vzdálenější tyči rozvlnil síť za Bockovými zády.

Dukla vedla, ale netrvalo dlouho a Třinec vyrovnal. Po faulu Luonga na Teplého domácí měli výhodu přímého kopu zpoza šestnáctky. K míči se postavil Matej Ižvolt a střelou přes zeď k bližší tyči nedal Řepovi žádnou šanci.

Na poločasovou přestávku šli v lepším rozpoložení hosté, protože ve 42. minutě přistál přízemní centr z pravé strany u Edise Šahiniho, který prudkou střelou z první trefil volný prostor pod břevnem třinecké brány.

Ještě než rozhodčí odpískal konec první části, obrovskou šanci si vyrobil domácí Benetka, který si položil na zem obránce i brankáře Řepu, bohužel v pádu napálil míč pouze nad břevno.

Třinečtí se tak dočkali po změně stran. Na centr Benetky si počíhal u vzdálenější tyče Jakub Teplý a prudkou hlavičkou pokořil brankáře vojenského klubu.

O pár minut později mohl Třinec poprvé v utkání vést, ale přihrávku Ižvolta nedokázal přetavit v třetí branku Žyla a minutu na to nestřílel přesně ani Ižvolt.

Radost na tváře Pražanů vrátil v 63. minutě svým druhým gólem v utkání Edis Šahini. Ofenzivní hráč žlutých využil prudké přihrávky z levé strany, brankář Bocek míč nezachytil a Šahinimu nezbylo nic jiného než uklidit balon do prázdné brány.

Ani třetí gól Dukly na vítězství nestačil. Nejprve mohl vyrovnat po přihrávce Bujoka střílející Lasota, jenže proti němu velice dobře zasáhl brankář Řepa. Hosty uklidnila až situace z 84. minuty, kdy po kombinaci ve středu hřiště vypálil po zemi k levé tyči Ondřej Brejcha a zvýšil na 2:4.

Domácí už neměli moc času na vstřelení dvou branek, ale jednu ještě stihli. V nastaveném čase vypálil zpoza šestnáctky Mario Latocha a jeho tečovaný pokus zcela zmátl gólmana Dukly.

Třinečtí tak po porážce 2:3 s Karvinou svedli s Duklou další gólovou přestřelku, bohužel opět se smutným koncem. Nyní na juniory čeká výjezd do Teplic, kde budou chtít minimálně bodovat.