Junioři v Plzni bodovali

(16.10.2016) Už to vypadalo, že naši junioři dosáhnou prvního vítězství. Ještě v 87. minutě vedli o dva góly a měli převahu jednoho hráče v poli, jenže po gólech Matějky a Kopřivy se museli spokojit s remízou 2:2.

10.kolo, neděle 16.10.2016
FC Viktoria Plzeň
2:2
(0:1)
Branky: 17. Jan Lasota (0:1), 62. Jakub Teplý (0:2), 88. Lukáš Matějka (1:2), 90+2. Jakub Kopřiva (2:2). Rozhodčí: Tomáš Ulrich - Michal Myška, Milan Flimmel. Žluté karty: Jiří Sedláček - Jakub Teplý, Denis Štefánik. Červená karta: 62. Denis Brožík (Plzeň).
FC Viktoria Plzeň: Dominik Sváček – Martin Debellis, Denis Brožík, Rudolf Novák, Nikola Vukajlovič – Michal Hlavatý, Jiří Sedláček (71. Dominik Hašek), Václav Kule (80. Bohumil Havel), Jan Suchan (65. Jakub Kopřiva), Jan Kovařík – Lukáš Matějka. Trenér: Zdeněk Bečka.
FK Fotbal Třinec: Jiří Adamuška – Radovan Melecký (72. Petr Chloň), Michal Lanc, Imrich Bedecs, Tomáš Benetka – Martin Samiec, Jakub Puczok (80. Martin Pleva) – Jakub Teplý, Jan Lasota, Marcin Žyla – Jan Latocha (80. Denis Štefánik). Trenér: Lubomír Adler.
Počet diváků: 80

Třinec posílený o hráče, kteří se v sobotu nezapojili do zápasu proti Frýdku-Místku, začal velice aktivně a brankář Sváček se v první dvacetiminutovce několikrát zapotil, zvláště proti pokusu Teplého.

V 17. minutě už plzeňský gólman inkasoval. Jan Lasota střelou zpoza vápna vymetl horní roh Sváčkovy brány. Na druhé straně mohl bleskově vyrovnat Kovařík, zkušený plzeňský záložník si udělal prostor ke střele, ale Adamuška jeho pokus vyrazil vedle brány.

Důležitý moment nastal po hodině hry, kdy domácí kapitán Brožík fauloval jako poslední hráč a musel předčasně pod sprchy. Následný přímý kop proměnil ve druhý třinecký gól Jakub Teplý.

Třinečtí měli karty na své straně, dvougólový náskok, výhodu jednoho hráče v poli, přesto se domácí nevzdali, bojovali až do konce a nakonec se jim to vyplatilo. V 88. minutě snížil tvrdou střelou z oblasti penaltového bodu Lukáš Matějka a ve druhé nastavené minutě uklidil odražený míč do třinecké brány střídající Jakub Kopřiva a vyrovnal na konečných 2:2.