Junioři udrželi nulu s Boleslaví

(19.9.2016) Junioři doma znovu bodovali, a to po remíze 0:0 s Mladou Boleslaví. V pohledném zápase plném šancí zářili oba brankáři.

7.kolo, pondělí 19.9.2016
0:0
(0:0)
FK Mladá Boleslav
Rozhodčí: Jan Mikyska - Marek Podaný, Pavel Peřina. Žluté karty: Jakub Teplý – Jan Vodháněl, Patrick Junior Travis Albina, Roman Lukeš. Červená karta: 42. Jan Vodháněl (Mladá Boleslav).
FK Fotbal Třinec: Jiří Adamuška – David Králíček, Michal Lanc, Pavel Hloch (46. Václav Bujok), Martin Janošík - Radovan Melecký (46. Martin Pleva), Martin Samiec - Petr Joukl, Jan Lasota (46. Marcin Žyla), Jakub Teplý - Mario Latocha (79. Jakub Puczok). Trenér: Lubomír Adler.
FK Mladá Boleslav: Filip Truksa – Radek Kopa, Roman Lukeš, Lukáš Kühnel, Roman Novotný (79. Jan Frömmel), Jan Vodháněl, Dominik Košek, Jan Zabilanský (87. Jakub Kořínek), Lukáš Glöckner, Michal Dohnalík (79. Daniel Bojda), Travys Patrick Junior Albina. Trenér: Milan Pechanec.
Počet diváků: 48

Parádní dramatický fotbal odstartoval hned od úvodní rozehrávky. Žádné oťukávání, hned se šlo do tuhého. První šanci Latochy hosté hlavou odvrátili nad bránu. Na druhé straně byl sám před Adamuškou Dohnalík, ale v klíčové fázi pouze nastřelil třineckého gólmana.

V 17. minutě prověřil Adamušku zpoza šestnáctky Košek, o minutu později Novotný tvrdou střelou z pravé strany trefil pouze boční síť.

Mezi nejaktivnější hráče patřil v první půli mladoboleslavský Jan Vodháněl. Třineckou defenzívu společně s brankářem Adamuškou zaměstnával nebezpečnými pokusy ze střední vzdálenosti, jako například ve 32. a 36. minutě.

Vodháněla potkala také černá, nebo spíše červená chvíle. Nejprve přihlížel obrovské šanci Lasoty, který byl na pravé straně zcela sám, ale střelu k bližší tyči zastavil výborným skokem na zem gólman Truksa. Ve 42. minutě už se aktivně zúčastnil defenzivní práce, hosté po útočném rohu pustili Třinec do brejku a Vodháněl hasil pokus o úprk Joukla faulem na třineckého hráče. Následovat nemohlo nic jiného než červená karta.

Dlouhou přesilovku mohl v poslední minutě první půle využít Teplý, ale jeho pokus přeletěl soupeřovu bránu.

Třinecký trenér o přestávce udělal v týmu tři změny. Hosté nastoupili ve stejném složení, jako první dějství skončili, přesto hned v úvodu měl více práce třinecký brankář Adamuška. V 50. minutě vytáhl Dohnalíkovu střelu z otočky nad bránu. O pět minut později si také poradil s gólovou hlavičkou Koška.

Brankáře Truksu nejvíce střelecky ohrožoval Jakub Teplý . V 58. minutě vypálil po uvolnění Joukla, Truksa míč dorazil, bohužel Janošík se k dorážce neodhodlal. Vzápětí Latochova hlavička a poté i Jouklova střela minula bránu.

Hosté se připomněli v 68. minutě, kdy Košek byl zcela sám před Adamuškou, naštěstí minul bránu. Stejně si počínal při střele ze střední vzdálenosti Albina. Když už to letělo na bránu, zasáhl vynikající Adamuška, jako proti ráně Koška ze 78. minuty.

Nakonec mohl rozhodnout Jakub Teplý, ale rozhodčí posoudil jeho náběh do gólové pozice jako offsidový a následné přesné zakončení už bylo po odpískání. Místo gólu tak následovala žlutá karta.