Junioři rozstříleli Hradec

(21.11.2016) Na sobotní kanonádu A-týmu navázala dnes juniorka. Ta do branky Hradce Králové nasázela půltucet gólů. Hattrickem se na tom podílel Jakub Teplý.

14.kolo, pondělí 21.11.2016
FC Hradec Králové
1:6
(0:2)
Branky: 14. Martin Samiec (0:1), 34. Jakub Teplý (0:2), 49. Jakub Teplý (0:3), 60. Jakub Teplý (0:4), 75. Aleš Zbudil (1:4), 81. Marek Zahaluk (1:5), 87. Jaroslav Málek (1:6). Rozhodčí: Jan Mikyska - Petr Caletka, Jiří Polák. Žluté karty: Marek Krátký, Jan Mudra, Daniel Trubač, Adam Ordelt - Jan Lasota.
FC Hradec Králové: Adam Ordelt - Marek Krátký, Lukáš Vyšehrad (65. Petr Václavek), Martin Nosek, Jan Mudra - David Novák (78. Martin Šejvl), Ondřej Brokeš (73. Sebastian Chocholatý), Jan Vobejda (78. Jan Dostál), Daniel Trubač, Vojtěch Habrman (54. Tomáš Hynek) - Aleš Zbudil. Trenér: Ladislav Škorpil.
FK Fotbal Třinec: Jiří Adamuška - Petr Chloň (81. Stanislav Potůček), Michal Lanc, Pavel Hloch, Václav Bujok - Martin Samiec - Jakub Puczok (76. Martin Pleva), Jaroslav Málek, Jan Lasota (73. Marek Zahaluk), Jakub Teplý (82. Denis Nieslanik) - Mario Latocha (64. Marcin Žyla). Trenér: Lubomír Adler.
Počet diváků: 50

Třinečtí mladíci se pustili do svého soupeře s odhodláním co nejrychleji rozhodnout o zisku tří bodů. První krok udělali už ve 14. minutě, kdy centr ze strany usměrnil do hradecké brány Martin Samiec.

Poté přišly chvíle Jakuba Teplého. Autor čtvrtého gólu do sítě Baníku Ostrava ve 34. minutě umístil pod břevno prodloužený centr z pravé strany a zahájil svůj střelecký den.

Další trefy si nechal na druhý poločas. Ve 49. minutě prošel na polovině hřiště mezi čtyřmi obránci a následný únik zakončil střelou po zemi k levé tyči. Brankář Ordelt byl na míč krátký.

Poslední gól si Jakub Teplý nechal na 60. minutu, kdy do Ordeltovy brány prodloužil centr z levé strany a završil svůj první hattrick v sezóně.

Jedinou kaňkou na třineckém výkonu byla neubráněná akce domácího celku ze 74. minuty. Mudra našel v šestnáctce Aleše Zbudila, a ten trochu se štěstím pokořil brankáře Adamušku v třinecké svatyni.

Poslední dvě slova si vzali naši fotbalisté. V 81. minutě se nejlépe v domácím vápně zorientoval střídající Marek Zahaluk. Majitel vítězného zásahu z Teplic se prosadil i v Hradci Králové a vrátil týmu čtyřbrankový náskok.

Tečku za zápasem udělal krásnou trefou z hranice šestnáctky Jaroslav Málek a uzavřel konečný účet na číslech 1:6, což je nejvyšší vítězství Třince v Juniorské lize.

Druhou výhrou v řadě se Slezané v tabulce posunuli na 15. místo. Svou formu budou moci potvrdit v neděli, kdy od 14 hodin hostí v areálu na Lesní Slovan Liberec.