Junioři prohráli s Teplicemi

(1.5.2017) Deštivé dny donutily juniorku Třince přesunout se na umělý trávník. Třinečtí tam svedli vyrovnaný souboj s Teplicemi, ale stejně jako v prvním vzájemném utkání se z vítězství 1:0 radovali hosté. O výhře rozhodl v první půli Martirosyan.

26.kolo, pondělí 1.5.2017
0:1
(0:1)
FK Teplice
Branka: 32. David Martirosyan (0:1). Rozhodčí: Ondřej Cieslar - Tomáš Batík, Jan Dohnálek. Žluté karty: Mario Latocha - Jakub Zeman, Vojtěch Šilhan.
FK Fotbal Třinec: Jiří Adamuška – Michal Velner, Michal Lanc, Muamer Avdič, Radovan Melecký – Petr Chloň (69. Denis Nieslanik), Peter Kučera, Martin Samiec, Marcin Žyla, Václav Bujok – Mario Latocha. Trenér: Lubomír Adler.
FK Teplice: Jan Plachý – Daniel Weber (61. David Náhlovský), Karel Hasil, Jan Knapík, Martin Berešík – Josef Kotrba (69. Daniel Kováč), David Martirosyan (78. Zdeněk Švejda), Dominik Šup (86. Michal Kafka), Jakub Zeman (63. Vojtěch Šilhan) – Patrik Žitný, Marek Richter. Trenér: Jakub Pekař.
Počet diváků: 100

Poslední zápas třineckých juniorů na domácí umělce dopadl vítězstvím nad Českými Budějovicemi 3:2. Stejný počin chtěli zopakovat i proti Teplicím, kde na podzim gólem Zahaluka z 90. minuty zvítězili 1:0.

Úvod zápasu nabídl poměrně rychlý fotbal, bohužel jen mezi šestnáctkami se spoustou centrů do ohně. Bohužel finální fázi u obou celků velice dobře četli defenzivní hráči. První větší zákrok si připsal ve 23. minutě gólman Plachý po třineckém centru z levé strany, jenž mířil pod břevno.

Hosté zahrozili ve 32. minutě a to pořádně! David Martirosyan dostal prudký míč, jedním dotekem se zbavil obránce Avdiče a rázem byl sám před Adamuškou. Na třineckého brankáře vyrukoval střelou k levé tyči, ta byla na milimetry přesná a Teplice vedly 1:0.

Po změně stran začali hrozit i domácí. Po rohovém kopu Žyly hlavičkoval na vzdálenější tyči těsně vedle brány Velner. V 73. minutě pak Melecký krásnou bombou orazil břevno teplické brány.

Když pak na hranici 80. minuty Plachý vykopl střelu Nieslanika a vzápětí vyrazil střelu Kučery zpoza šestnáctky, bylo rozhodnuto o tom, že Teplice si z Třince odvezou všechny tři body a přeruší vítěznou sérii ocelářů.