Junioři podlehli Slavii

(23.10.2016) Ani junioři nedokázali tento víkend získat minimálně bod. Na domácím trávníku svedli se Slavií více než vyrovnaný boj, bohužel na gól ze 6. minuty nedokázali odpovědět a prohráli 0:1.

11.kolo, neděle 23.10.2016
0:1
(0:1)
SK Slavia Praha
Branky: 6. Lukáš Veselý (0:1). Rozhodčí: Jana Adámková - Petr Vysloužil, Adam Horák. Žluté karty: Jaroslav Málek - Patrik Gilian.
FK Fotbal Třinec: Ondřej Bocek – Tomáš Benetka (80. Martin Pleva), Michal Lanc, Jaroslav Málek, Jan Lasota (63. Václav Bujok), Martin Samiec, Jakub Teplý, Mario Latocha (84. Stanislav Potůček), Martin Janošík, Jakub Puczok (72. Denis Štefánik), Pavel Tobiáš (56. Marcin Žyla). Trenér: Lubomír Adler.
SK Slavia Praha: Josef Řehák – Ondřej Žežulka, David Broukal, Lukáš Veselý (87. Daniel Havlina), Patrik Gilian (63. Denis Pelyak), David Vavrouš, Lukáš Fialka, Pavel Vávra, Daniel Souček, Josef Jakab, Mario Telnar (74. Miroslav Routek). Trenér: Pavel Řehák.
Počet diváků: 59

Trenér Lubomír Adler postavil do základní sestavy několik zkušených hráčů, bohužel ani oni nezabránili gólově trefě Lukáše Veselého z úvodu utkání. Rychlonohý hráč prošel po pravé straně a střelou ke vzdálenější tyči překonal brankáře Bocka.

Domácí i po inkasovaném gólu bojovali, měli více ze hry a několikrát ještě v první půli mohli skórovat, ale Lasotova střela po přihrávce Puczoka letěla mimo bránu a Lancovu hlavičku po rohovém kopu lapil brankář Řehák. V závěru první půle už někteří diváci po hlavičce Samiece zvedali ruce, ale ani střela bývalého mládežnického reprezentanta neskončila v bráně Slavie.

Podobně zajímavá byla i druhá půle. Únik Teplého a následně jeho střelu zlikvidoval gólman sešívaných. Stejně si vedl proti hlavičce třineckého útočníka po centru Benetky.

Na druhé straně inkasoval krásnou kolmici za obranu Veselý a jeho střelu pod břevno vyrazil tygřím skokem Bocek. O pár minut později třinecký gólman přihlížel pokusu Fialky z hranice šestnáctky. Pokus slávisty letěl nějaký ten metr vedle pravé tyče.

Domácí s přibývajícím časem tlačili, vytvářeli si standardní situace a po té poslední mohli také podruhé inkasovat. V nastaveném čase šel do pokutového území brankář Bocek, jeho hlavičku hráč Pražanů odvrátil k Žylovi, jenže třinecký záložník ztratil balón a rozjel rychlý brejk soupeře. Naštěstí druhou brankou v Bockově síti to neskončilo.

Sešívané vítězství posunulo na sedmou příčku, Třinečtí jsou po porážce o bod před poslední Příbramí, ale Středočeši mají svůj zápas 11. kola ještě k dobru.