Junioři otočili zápas proti Baníku Ostrava

(20.8.2017) Ani krásný gól Alexandra Jakubova nezlomil třinecké juniory, kteří ve druhém poločase dvěma góly Petra Hoška otočili výsledek na svou stranu a v tabulce poskočili na bronzovou příčku.

4.kolo, neděle 20.8.2017
2:1
(0:0)
FC Baník Ostrava
Branky: 47. Alexander Jakubov (0:1), 65. Petr Hošek (1:1), 70. Petr Hošek (penalta, 2:1). Rozhodčí: Jan Mikyska - Jan Paták, Tomáš Batík. Žluté karty: Jiří Cieslar, Tomáš Masař - Tomáš Hykel.
FK Fotbal Třinec: Jiří Adamuška - Stanislav Potůček (87. Martin Konečný), Michal Velner, Michal Lanc, Tomáš Masař - Stanislav Šarudi (46. Jiří Cieslar), Martin Samiec - Marek Zahaluk (76. Marcel Stříž), Martin Motyčka, Jan Lasota (65. Denis Nieslanik, 90. Andrej Ceniga) - Petr Hošek. Trenér: Svatopluk Schäfer.
FC Baník Ostrava: František Chmiel - Arziman Rizmanov (63. Jakub Bolf), Jiří Novák (84. Dominik Mládek), Ondřej Kubík, Lukáš Lehnert - Tomáš Hykel, Martin Vician, Stefan Panič, Bronislav Stáňa (71. Ladislav Hejl) - Alexander Jakubov, Martin Macej. Trenér: Daniel Tchuř.
Počet diváků: 35

Po sobotním televizním utkání hostil stadion Rudolfa Labaje duel 4. kola Juniorské ligy. Hráči obou celků nabídli divákům podobně zajímavou podívanou. Nuda to rozhodně nebyla.

Výčet gólových příležitostí začneme tou z 9. minuty, kdy po ose Motyčka, Hošek, Zahaluk, došel balón až k Šarudimu, bohužel jeho nepovedená střela z gólové pozice skončila pouze u brankáře Chmiela. Dvě minuty na to byl blízko gólu ostravský Jakubov, ale k centru Hykela se rychleji dostal Potůček.

V 15. minutě Motyčkova pumelice těsně minula horní tyč, na opačné straně uhasil gólovku Maceje výborným zákrokem Adamuška. V dalším průběhu první půle nepřesně zakončili dobře rozvíjející se akce Hošek, Macej a Hykel.

Drama z první půle okořenil minutu po změně stran krásným gólem ostravský Alexander Jakubov. Bývalý nejlepší střelec Varnsdorfu obdržel míč na 30. metru od třinecké brány, prokličkoval na hranici pokutového území, vytvořil si prostor ke střele a přesnou ranou po zemi pokořil Adamušku.

Vedení Baníku nemuselo trvat dlouho, ale po centru Velnera zahodil obrovskou příležitost Hošek. Brankář Chmiel proti jeho hlavičce výtečně zasáhl.

Třinečtí se vyrovnání dočkali v 65. minutě. Motyčka se krásně uvolnil ve vápně, jeho prudký centr po zemi odvrátil Lehnert pouze k Petrovi Hoškovi a vytáhlý útočník napálil míč do brány Baníku.

Stav 1:1 vydržel pouze pět minut. Poté Kubík zariskoval, dlouhý pas Hoška na Zahaluka chtěl odvrátit skluzem, ale Zahaluk byl u míče rychleji a po střetu s Kubíkem upadl. Rozhodčí chvíli váhal, ale po poradě s asistentem ukázal rukou na značku pokutového kopu. Exekuci penalty si vzal na starost Petr Hošek a střelou do levé poloviny brány poslal Třinec do vedení 2:1.

V závěru utkání domácí fotbalisté utekli do protiútoku, Hošek na sebe navázal všechny obránce, aby celou akci vyšperkoval přihrávkou na rozběhnutého Masaře, bohužel tomu v klíčové pozici utekl balón mimo hřiště.

I přes zahozené šance slavili svěřenci trenérů Schäfera a Jakuse druhé vítězství v řadě a v tabulce se posunuli na třetí příčku za Karvinou a Slovácko.