Junioři nezvládli druhou půli

(26.2.2017) Až tři góly inkasovali naši junioři ve druhém poločase zápasu Juniorské ligy proti Bohemians 1905. Ty rozhodly o porážce našich chlapců v poměru 0:3.

18.kolo, neděle 26.2.2017
0:3
(0:0)
Bohemians 1905
Branky: 52. Roman Artemuk (0:1), 86. Adam Fotr (0:2), 88. Adam Fotr (0:3). Rozhodčí: Peter Mrázek - Tomáš Batík, Adam Horák.
FK Fotbal Třinec: Ondřej Bocek - Petr Chloň, Michal Lanc, Peter Kučera, Radovan Melecký (66. Jiří Cieslar) - Jakub Puczok (46. Martin Pleva), Martin Samiec, Pavel Tobiáš, Marcin Žyla - René Dedič (46. Jan Lasota), Mario Latocha. Trenér: Lubomír Adler.
Bohemians 1905: Adam Dařina – Petr Vacík, Vojtěch Brak, Jakub Káš, Karel Charvát – Antonín Vaníček (76. David Věchtík), Petr Rothe, Filip Blecha (90. Filip Kučera), Roman Artemuk (82. Adam Fotr) – Jan Kuchta (66. Lazar Mitrovič), Mohammed Olarewaju Hadi (46. Best Gueta John). Trenér: Vladimír Hruška.
Počet diváků: 50

Juniorům přišli do dnešního utkání pomoct dva navrátilci z listiny marodů – útočník René Dedič a záložník Pavel Tobiáš.

První poločas nabídl divákům na hřišti s umělým povrchem zajímavý fotbal se spoustou šancí na obou stranách. Už v 6. minutě poprvé zahrozil Artemuk, ale Bocek jeho ránu vyrazil vedle brány. O tři minuty později pálil těsně vedle levé tyče Hadi. Na druhé straně zahrozil po rohu Tobiáše hlavičkující Kučera.

Aktivní Dedič poprvé zahrozil ve 22. minutě, kdy si naběhl na rohový kop Meleckého, ale hlavou přestřelil bránu Klokanů. O dvě minuty později vystrašil třineckou defenzívu nebezpečným průnikem Artemuk, naštěstí jeho střela byla nepřesná.

V závěru první půle měli ještě možnosti na otevření skóre Dedič s Puczokem, ale střelu prvně jmenovaného tečoval gólman Dařina vedle brány, při druhé třinecký záložník netrefil bránu.

Do druhého poločasu již nevyběhli tři hráči, mezi nimiž byli Dedič s Puczokem. To se možná projevilo v úvodu druhé půle, kdy přesně zamířil svou střelu ke vzdálenější tyči Roman Artemuk a hosté šli do vedení.

S Třincem mohlo být ještě hůř v 61. minutě. Po přihrávce Charváta byl zcela sám před Bockem Kuchta, ale domácí brankář si s výpadem soupeře poradil. Stejně jako se situací v 74. minutě, kdy hlavičku Braka vytáhl na břevno.

To gólman Dařina po změně stran nemusel zasahovat. Největší šanci domácích, při přečíslení tři na dva, zakončil Latocha střelou do bránícího Rotheho.

Závěr utkání patřil hráčům v zeleno-bílých dresech. V 85. minutě rychlý výpad Věchtíka skončil na pravé tyči třinecké brány. O minutu později už se hosté radovali. Věchtík utekl po pravé straně, prudce přihrál před bránu, kde byl Adam Fotr, který míč uklidil za záda bezmocného Bocka.

Gól jako přes kopírák inkasovali domácí o dvě minuty později. Roli nahrávače opět zaujal Věchtík a i tentokrát domácí neuhlídali Adama Fotra, který v rozmezí dvou minut vstřelil dva góly.

Slezané po nadějném prvním poločase nakonec museli skousnout nepříjemnou a trochu i krutou porážku 0:3.

Lubomír Adler (trenér Třince)

Znehodnotili jsme výsledek v závěru zápasu naší nedůsledností a bohužel i kvalitou, respektive nekvalitou v ofenzivní části. První poločas se dal vzít, jako pozitivní, ale ve druhém dějství jsme udělali spoustu chyb, naskakující hráči se vůbec nedostali do utkání a soupeř nás po každé špatné souhře hned trestal.