Junioři nedotáhli stíhačku k bodovému zisku

(6.11.2017) Třinečtí junioři byli blízko bodovému zisku v utkání s Brnem. Po nepovedené první půli, kterou prohráli 0:3, zahájili po změně stran stíhací jízdu a v závěru zápasu sahali po vyrovnání, jenže v nastaveném čase neproměnili své šance a prohráli 2:3.

13.kolo, pondělí 6.11.2017
2:3
(0:3)
FC Zbrojovka Brno
Branky: 9. Marek Vintr (penalta, 0:1), 34. Dominik Janošek (0:2), 39. Martin Zikl (0:3), 52. Josef Celba (1:3), 79. Michal Velner (2:3). Rozhodčí: Emanuel Marek - Petr Caletka, Lukáš Lakomý. Žluté karty: Marek Vintr, Miroslav Kroutil (oba Brno).
FK Fotbal Třinec: Jiří Adamuška – Krzysztof Markiefka, Michal Velner, Michal Lanc (46. Stanislav Potůček), Martin Konečný – Martin Samiec – Marek Zahaluk (46. Petr Chloň), Josef Celba (74. Andrej Ceniga), Tomáš Masař, Martin Janošík – Jan Lasota. Trenér: Svatopluk Schäfer.
FC Zbrojovka Brno: Jiří Floder – Josef Obůrka (83. Patrik Šustr), Lukáš Zukal, Mihailo Jovanovič, Dominik Hykš – Jan Sedlák – Miroslav Kroutil (76. Ondřej Doubravský), Marek Vintr (81. Filip Holman), Dominik Janošek, Jakub Přichystal (72. Dan Jambor) – Martin Zikl.
Počet diváků: 50

Junioři do zápasu nevstoupili vůbec dobře a už od 9. minuty prohrávali, poté co jeden z třineckých obránců podrazil Přichystala v pokutovém území. Nařízenou penaltu proměnil Marek Vintr.

Utkání hrané od jedné brány ke druhé nabídlo spoustu střeleckých možností pro oba týmy. Konečného střelu lapil Floder. Na druhé straně využil špatně provedeného brejku dva na jednoho k úspěšnému zákroku Adamuška.

Na rozmezí první a druhé půlhodiny měli domácí dvě obrovské šance. Centr Zahaluka neusměrnil Celba v gólové pozici do brněnské brány. Neuspěl ani Lasota v úniku na brněnskou bránu, Floder jeho pokus tělem vyrazil.

Následné chvíle patřily Brnu. Prudkou přihrávku Vintra do pokutového území napálil do třinecké brány Dominik Janošek. Pět minut poté proměnil zpětnou přihrávku v třetí gól Martin Zikl a Brno strávilo přestávku s tříbrankovým vedením.

Po změně stran se gólově prosadili i domácí. V 52. minutě z levé strany odcentroval Konečný, brankář Floder špatně odhadl let míče a hlavičkující Josef Celba už měl jednoduchou práci na snížení.

V 79. minutě třinecký rohový kop prošel až na zadní tyč, kde se uvolnil Velner a střelou z voleje nechal vyniknout brněnského brankáře. Po následném rohu už se Michal Velner radoval a Třinec byl pouze gól od vyrovnání.

To mohlo nastat v nastaveném čase, míče létaly do brněnského vápna z jedné i druhé strany, ale nikdo z hráčů v bílých dresech nedokázal umístit míč do jihomoravské brány.