Junioři nečekaně roznesli Brno

(17.9.2017) Tři body za vítězství 3:0 si dnes odvezli naši junioři z hlavního města Jihomoravského kraje. Brněnskou obranu pokořila trojice Josef Celba, Martin Samiec a Petr Hošek.

7.kolo, neděle 17.9.2017
FC Zbrojovka Brno
0:3
(0:1)
Branky: 26. Josef Celba (0:1), 57. Martin Samiec (0:2), 62. Petr Hošek (0:3). Rozhodčí: Zbyněk Proske - Michal Pfeifer, Stanislav Pochylý. Žluté karty: Marek Vintr, Patrik Šustr - Jiří Cieslar.
FC Zbrojovka Brno: Jiří Floder - Lukáš Zukal, Josef Obůrka, Jakub Přichystal, Dominik Janošek, Patrik Šustr, Francis Kone (57. Filip Krula), Marek Vintr, Martin Juhar (46. Alvin Mateus Fortes), David Gáč, Radek Buchta (65. Filip Svensson). Trenér: Vladimír Michal.
FK Fotbal Třinec: Marek Kubik - Krzysztof Markiefka, Michal Velner, Michal Lanc, Tomáš Masař, Jan Lasota (85. Stanislav Potůček), Jiří Cieslar, Josef Celba, Martin Samiec, Petr Hošek (81. Stanislav Šarudi), Martin Janošík (68. Petr Chloň). Trenér: Svatopluk Schäfer.
Počet diváků: 50

Oba trenéři využili možnosti nasadit pět starších hráčů a diváci tak mohli vidět velké množství hráčů se zkušenostmi z profesionálních soutěží. Třinečtí si tak zahráli proti Francisovi Konemu nebo Martinovi Juharovi.

V třinecké bráně nastoupil od první minuty Marek Kubik, pro kterého to byla juniorská premiéra. Už ve třetí minutě musel čelit střele Juhara. O tři minuty později se zaskvěl kolega na druhé straně proti střele Hoška z hranice šestnáctky.

Zajímavé utkání nabídlo spoustu příležitostí. Střela Janošíka letěla vedle brněnské brány, Juharovu tečovanou bombu vyrazil Kubik, a třinecký gólman si poradil i s pokusem Vintra.

Gól visel na vlásku a ve 23. minutě se usmálo štěstí na třinecké borce. Josef Celba upláchl brněnské obraně a střelou o tyč z hranice vápna poslal Slezany do vedení.

Do konce první půle mohli diváci vidět ještě dva góly, jenže to by hlavičku Lance nesměl vyrazit brněnský gólman a Janoškova střela musela být o pár centimetrů přesnější.

Úvod druhé půle patřil třineckým mladíkům. V 57. minutě domácím nevyšla malá domů, míč se dostal k Hoškovi, který byl v pokutovém území faulován. Rozhodčí místo penalty ponechal Třinci výhodu, kterou Martin Samiec proměnil ve druhý gól.

Za další čtyři minuty gólman Floder vytáhl střelu Masaře z přímého kopu vedle brány. Jenže pár sekund na to už musel potřetí lovit míč ze sítě, poté co se Petr Hošek uvolnil na pravé straně a levačkou umístil míč k zadní tyči - 0:3.

V poslední půl hodině vytáhl několik povedených zákroků gólman Kubik. Ve třech případech byl koncovým hráčem Vintr, ale ani jednou třineckého brankáře nepokořil. Svěřenci trenérů Schäfera a Jakuse tak podruhé v sezóně slavili venkovní vítězství.

Tomáš Jakus (trenér Třince)

„Musím kluky pochválit, protože odehráli velmi těžké utkání proti velice silnému Brnu, které nastoupilo s klukama z A-mužstva. Vynikající zápas odchytal Marek Kubik, který nás v klíčových momentech podržel. Zápas jsme po taktické i fyzické stránce zvládli na výbornou. Doufám, že kluci pochopili, že pokud budou plnit pokyny do puntíku, tak můžou vyhrát s každým soupeřem. Potěšilo mě, že kluci si kluci až do poslední minuty vytvářeli šance a snažili se přidat další góly. Soupeře jsme úplně uběhali.“