Junioři kousek od bodu

(7.11.2016) Pět minut dělilo naše juniory od bodového zisku na domácím trávníku proti vedoucí Karviné. Třinečtí dokázali dvakrát reagovat na branky soupeře, bohužel na gól Kovaříka už odpověď nenašli a prohráli 2:3.

13.kolo, pondělí 7.11.2016
2:3
(0:1)
MFK OKD Karviná
Branky: 39. Martin Macej (0:1), 48. Adam Jagnešák (1:1), 57. Ostap Sas (1:2), 71. Jaroslav Málek (2:2), 85. Marián Kovařík (2:3). Rozhodčí: Radek Dubravský - Radek Kotík, Marek Podaný. Žluté karty: Jaroslav Málek, Adam Jagnešák - Marián Kovařík.
FK Fotbal Třinec: Jiří Adamuška - Tomáš Benetka (86. Stanislav Potůček), Michal Lanc, Muamer Avdič, Václav Bujok (60. Petr Chloň) - Jaroslav Málek, Martin Samiec, Pavel Tobiáš (80. Denis Štefánik), Mario Latocha (56. Jan Lasota), Adam Jagnešák. Trenér: Lubomír Adler.
MFK OKD Karviná: Martin Pastornický - Radim Plesník, Oliver Putyera, Martin Toml - David Dendis (84. Dominik Tomšů), Lukáš Kania, Vojtěch Smrž, Ostap Sas - Marián Kovařík (89. Daniel Řapek), Martin Macej. Trenér: Petr Samec.
Počet diváků: 27

Souboj regionálních rivalů byl ve znamení bitvy mezi prvním a posledním celkem Juniorské ligy. Třinečtí však nehodlali svou kůži prodat lacino a se soupeřem svedli vyrovnaný boj od první do poslední minuty.

První hrozbu na třineckou bránu vyslal ve 13. minutě zpoza šestnáctky Macej, Adamuška jeho pokus pod břevno lapil. O minutu později po rohovém kopu Maceje hlavičkoval nad bránu obránce Plesník.

Karvinští strašili i v dalším průběhu, Kovařík ukázal třinecké obraně záda, ale to si nenechal líbit Avdič a ještě před střelou ho dokázal kontaktem rozhodit. Karvinský útočník se proti třineckému brankáři prezentoval pouze slabou střelu.

Ani domácí nebyli bezzubí. Tobiáš se uvolnil ve vápně, jenže jeho následnou přízemní střelu se štěstím vykopl brankář Pastornický.

Poslední varování vystavil třinecké defenzívě´prudkou ranou zpoza vápna Smrž. Adamuška na míč nedosáhl, ale stopku nepříjemně letícímu balónu vystavilo břevno třinecké brány.

Bohužel v následující minutě už třinecký gólman tolik štěstí neměl, když vyběhl proti centru z levé strany, ale k míči se nedostal. Toho využil Martin Macej a jednoduchou hlavičkou uklidil balón do třinecké brány.

Poločasový výsledek 0:1 vydržel ve druhé půli pouze krátce, neboť ve 48. minutě získali naši hráči balón, Adam Jagnešák utíkal sám na bránu a přízemní střelou vedle gólmana Pastornického srovnal skóre.

Adlerův tým gól nakopl a zanedlouho mohl jít do vedení. Tobiáš pelášil proti Pastornickému, udělal mu kličku, jenže míč mu v poslední možný okamžik utekl do zámezí. Z druhého gólu se tak radovali hosté. Macej zpětnou přihrávkou našel na penaltovém puntíku zcela volného Ostapa Sase a karvinský záložník nedal Adamuškovi žádnou šanci.

Tři minuty na to měli hráči v zelených dresech další příležitost, avšak po Kaniově střele zazvonila za Adamuškou branková konstrukce. Pár minut na to domácí rozehráli rychlý brejk, který zakončil přesnou přízemní střelou z pravé strany Jaroslav Málek a vyrovnal na 2:2.

O výsledku rozhodl závěr utkání a přesné vysunutí Mariána Kovaříka. Karvinský útočník si položil brankáře Adamušku a střelou do prázdné brány rozhodl o exportu bodů do hornického města.