Junioři inkasovali tvrdý direkt

(1.8.2017) Juniorský tým nezvládl vstup do soutěže a v regionálním derby prohrál s Karvinou vysoko 0:5, když většina branek padla až po změně stran.

1.kolo, pondělí 31.7.2017
0:5
(0:1)
MFK OKD Karviná
Branky: 45. Eric Ramírez (0:1), 58. David Egri (0:2), 65. David Lischka (0:3), 84. Tomáš Weber (penalta, 0:4), 88. Ostap Sas (0:5). Rozhodčí: Jakub Vojkovský - Radim Dresler, Lukáš Lakomý. Žluté karty: Marek Zahaluk - Eric Ramírez.
FK Fotbal Třinec: Jiří Adamuška - Petr Joukl, Michal Lanc, Michal Velner, Petr Chloň (77. Andrej Ceniga) - Marek Zahaluk (61. Stanislav Potůček), Pavel Tobiáš, Martin Motyčka, Martin Samiec, Jan Lasota (56. Stanislav Šarudi) – Michal Kvapil (68. Jiří Cieslar). Trenér: Svatopluk Schäfer.
MFK OKD Karviná: Jiří Ciupa - Armin Čehajič, Aron Formela (46. David Egri), David Lischka, Jan Vondra – Ondřej Lingr (67. Athanasios Kyriakopoulos), Vojtěch Smrž, Lukáš Duda, Erik Puchel (67. Ostap Sas) – Eric Ramírez, Tomáš Weber (85. Oliver Putyera). Trenér: Zbyšek Gazda.
Počet diváků: 80

V teplém počasí si třinecký trenér vypomohl pěti hráči z A-mužstva. Hrstka diváků mohla vidět v akci Martina Motyčku, Michala Velnera, Jiřího Adamušku, Petra Joukla a Pavla Tobiáše. Rovněž Karviná postavila silný celek.

Karvinští byli od úvodních minut mírně lepším celkem a už v 7. minutě mohli jít do vedení, kdyby Lukáš Duda nenapálil centr Čehajiče nad bránu. Ve 30. minutě Weberův roh propadl v pokutovém území k Ramírezovi, ale ten rychlou střelou minul levou tyč.

Pár minut na to byl v šanci Weber, ale sám před Adamuškou neuspěl. Na druhé straně Tobiáš vysunul Kvapila, jenže třinecký útočník nedokázal přehodit vyběhnutého gólmana Ciupu.

Jediný gól první půle padl až v samotném závěru. Karvinští zakombinovali na pravé straně, trochu nepozorní domácí hráči dali soupeři prostor, který využil k přesné střele po zemi Eric Ramírez a otevřel účet zápasu.

Druhý poločas zahájili gólově Třinečtí, Tobiáš vypustil do brejku Kvapila, a ten střelou k pravé tyči rozvnil karvinskou síť. Bohužel radost třineckých hráčů uťal hvizd hlavního rozhodčího a zvednutý praporek jeho asistenta.

Poté už úřadovali hosté. V 57. minutě se rozběhl po pravé straně Duda, prošel přes protihráče a zpětnou přihrávkou vybídl ke skórování Lingra. Střelu karvinského hráče Adamuška výborně vyrazil. Bohužel následoval rohový kop, po kterém Smrž prodloužil míč na zadní tyč, kde byl zcela volný David Egri. Ten se tutové šance nezalekl a hlavou napálil míč za brankovou čáru.

Karviná měla velmi dobře propracované rohy. V 66. minutě skórovala podruhé, když byl ve vzduchu přesný David Lischka. Hlavičkou ke vzdálenější tyči poslal svůj tým do třígólového náskoku.

Další šanci na zvýšení karvinského náskoku měli hosté v 83. minutě, poté co rozhodčí Vojkovský viděl v pokutovém území nedovolený zákrok Třince. Míč si na bílý puntík usadil Tomáš Weber a střelou do protipohybu brankáře Adamušky přidal čtvrtý gól svého týmu.

Dvě minuty před koncem horníci uzavřeli výsledek pátým úderem, když na polovině obrali o míč třineckého hráče a následný rychlý protiútok zakončil po přihrávce Dudy Ostap Sas.