Junioři hned na startu bodovali

(20.2.2017) Junioři si z prvního jarního utkání odvážejí bod. Na horké půdě Jablonce prohrávali od začátku druhého poločasu 1:0, ale střídající Jan Lasota dokázal vstřelit důležitý vyrovnávací gól.

17.kolo, pondělí 20.2.2017
FK Baumit Jablonec
1:1
(0:0)
Branky: 47. Milan Palatický (1:0), 77. Jan Lasota (1:1). Rozhodčí: Martin Nenadál – Petr Vít, Dan Vodrážka. Žluté karty: Lukáš Novák, Dominik Pleštil, David Breda – Martin Samiec.
FK Baumit Jablonec: Adam Richter – David Skuhravý, Vojtěch Kubista (63. Munzar), Marek Kysela, Lukáš Novák (46. Nicolas Hlůže), Dominik Pleštil (74. Jan Díl), Milan Palatický, Michal Štěpánek, David Breda, Tomáš Jelínek (84. Tomáš Bulíř), Jiří Žemba. Trenér: Jiří Kotrba.
FK Fotbal Třinec: Ondřej Bocek – Petr Chloň, Michal Lanc, Radovan Melecký, Peter Kučera, Šimon Šumbera, Marcin Žyla (87. Denis Nieslanik), Martin Samiec, Pavel Tobiáš (61. Jan Lasota), Mario Latocha, Jakub Puczok (69. Jiří Cieslar). Trenér: Lubomír Adler.
Počet diváků: 80

Domácí se snažili potvrdit roli favorita od úvodní rozehrávky. Svěřenci zkušeného trenéra Jiřího Kotrby byli častěji na míči, vypracovali si více rušivých momentů, ale u první vážnější akce byl třinecký Tobiáš, jehož přímý kop přizvedl těsně nad břevno Skuhravý.

První poločas skončil bez branek, protože Kubistovu nepříjemnou skákavou střelu lapil Bocek a lob Bredy přeloboval kromě brankáře i třineckou bránu.

Nástup do druhé půle patřil domácím, konkrétně Milanovi Palatickému, který si našel centr Jelínka a přesnou střelou otevřel skóre zápasu.

Stejný hráč mohl o 15 minut později navýšit domácí vedení, ale dobře postavenou obranu nedokázal prostřelit, to Hlůže už byl úspěšnější, jenže jeho pokus zastavilo břevno třinecké brány.

Zápas nakonec vítěze nepoznal. Přičinil se o to střídající Jan Lasota, jenž vlétl do šestnáctky, tvrdou střelou pokořil brankáře Richtra v jablonecké bráně a rozhodl o tom, že body se na severu Čech dělily rovným dílem.

Lubomír Adler (trenér Třince)

„Abychom v dnešním zápase uspěli, potřebovali jsme hrát na svoje maximum, mít i trochu štěstí, ale hlavně být aktivní ve všech činnostech. To se potvrdilo a s výsledkem můžeme být spokojení. Předváděná hra neměla chvílemi špatné parametry, ale je neustále na čem pracovat.“