Junioři byli lepší, přesto z Olomouce vezou bod

(28.8.2017) Naši junioři po dvou vítězstvích získali bod na půdě velmi silné Olomouce. Na remíze 2:2 se střelecky podíleli Josef Celba a Petr Hošek.

5.kolo, pondělí 28.8.2017
SK Sigma Olomouc
2:2
(1:2)
Branky: 12. Zdeněk Linhart (1:0), 27. Josef Celba (1:1), 39. Petr Hošek (1:2), 51. Zdeněk Linhart (2:2). Rozhodčí: Pavel Julínek - Ivo Nádvorník, Kamil Hájek. Žluté karty: Martin Samiec, Josef Celba (oba Třinec).
SK Sigma Olomouc: Štěpán Spurný - Michal Obročník, Roman Polom, David Nízký, Martin Antl, Lukáš Buchvaldek, Zdeněk Linhart (76. Mojmír Chytil), Antonio Romero, Jiří Kiška (73. Patrik Voleský), Marcel Krayzel, Roman Bala (46. Jakub Juráš). Trenér: Michal Coufal.
FK Fotbal Třinec: Jiří Adamuška - Petr Chloň, Michal Lanc, Jakub Markiefka, Michal Velner, Jan Lasota (73. Denis Nieslanik), Jiří Cieslar, Josef Celba, Martin Samiec, Petr Hošek (87. Michal Kvapil), Martin Janošík. Trenér: Svatopluk Schäfer.
Počet diváků: 100

Do souboje proti třineckým juniorům nasadila trenérská trojice Coufal, Onofrej, Koutek mladou sestavu, přesto tam byli tři zkušení hráči v podobě Romana Poloma, Zdeňka Linharta nebo Michala Obročníka.

Právě Zdeněk Linhart byl u všeho důležitého ze strany Sigmy. V 11. minutě centr z pravé strany protáhl hlavou Nízký, míč se dostal k Linhartovi, a ten usměrnil skákavý míč za záda bezmocného Adamušky.

Třinečtí mohli vyrovnat v 18. minutě. Lasota prošel olomouckou obranou jako nůž máslem, ale v souboji s gólmanem Spurným narazil. Lépe si vedl o sedm minut později spoluhráč Josef Celba, který zakončil do olomoucké brány přihrávku J. Cieslara.

Na poločasovou přestávku odešli v lepším rozpoložení svěřenci trenérů Schäfera a Jakuse. Výborně sehraný signál u přímého kopu uzavřel přesnou střelou do pravého horního rohu Petr Hošek a Třinec vedl 2:1.

Druhou půli lépe zahájili domácí. Ve 47. minutě byl v dobré příležitosti Buchvaldek, ale jeho pokus srazili Třinečtí na rohový kop. O tři minuty později už bylo vyrovnáno. Po přihrávce Buchvaldka se do úniku dostal Zdeněk Linhart, nasadil Adamuškovi jesličky a svým druhým gólem upravil výsledek na 2:2.

V 69. minutě otestoval pozornost brankáře Spurného stoper Lanc, ale olomoucký gólman si s jeho pokusem poradil. Uspěl i na druhé straně Adamuška v souboji s Linhartem. Olomouckému útočníkovi nedovolil završit hattrick.

Závěr utkání patřil Slezanům. V 83. minutě Celba z voleje orazítkoval břevno olomoucké brány. Minutu před koncem Celbu na poslední chvíli zastavil obranným zákrokem Juráš a zachránil svému týmu bod.

Třinečtí bodovali ve třetím zápase v řadě, tentokrát si do tabulky připsali první remízu za plichtu 2:2. Po týdenní přestávce přijede do Třince druhé Slovácko. Utkání se uskuteční v neděli 10. září od 11 hodin na stadionu Rudolfa Labaje.