Hráči si hravě poradili s Hlučínem

(25.1.2017) Jednoznačný průběh měl zápas mezi Třincem a Hlučínem. Druholigový celek byl od úvodní minuty nebezpečnější, vytvořil si spoustu šancí a zaslouženě zvítězil vysokým rozdílem.

přát., středa 25.1.2017
5:0
(2:0)
FC Hlučín
Branky: 22. Petr Hošek (1:0), 31. Dario Krišto (2:0), 53. Martin Janošík (3:0), 81. Martin Janošík (4:0), 86. Stanislav Vávra (5:0). Rozhodčí: Radek Dubravský - Petr Caletka, Vít Zaoral. Žlutá karta: Muamer Avdič (Třinec).
FK Fotbal Třinec: Lukáš Paleček - Tomáš Benetka (46. Petr Chloň), Muamer Avdič, Mikk Reintam, Marek Čelůstka (46. Imrich Bedecs), Jiří Janoščín (46. Michal Stříž) - Matej Ižvolt, Dario Krišto (46. Stanislav Vávra), Martin Motyčka (46. Martin Samiec), Martin Janošík - Petr Hošek (46. Petr Joukl). Trenér: Jiří Neček.
FC Hlučín: David Hampel (67. Daniel Chvěja) - Milan Lukáš (46. Pavel Galvas), Vojtěch Heinik, Jakub Mac (46. Martin Krejčí), Petr Žižka - Kristian Hudeczek (46. Jakub Massaniec) - Adam Fojtík (46. Robin Štefek), Jaroslav Málek (67. Petr Wojnar), Martin Foltyn, Tomáš Dostál - Kryštof Jančík (46. David Bernatík). Trenér: Milan Valachovič.
Počet diváků: 35

Celek z Hlučína zavítal do Třince i s Jaroslavem Málkem, který ještě na podzim oblékal bílý nebo červený dres našeho týmu. Chladné počasí a večerní čas moc lidí na zápas nepřilákal, přesto ti co přišli, zhlédli zajímavou podívanou se spoustou šancí, především na třinecké straně.

Výčet klíčových událostí začíná po dvacáté minutě. To si na dlouhý pas Krišta naběhl za obranu Ižvolt, přízemní střelou překonal brankáře Hampla a míč mířící do branky ještě pro jistotu dorazil Petr Hošek.

Ještě lépe vypadal ukazatel skóre ve 31. minutě, kdy Janoščín sebral soupeři míč, přihrál před šestnáctku Dariovi Krištovi a chorvatský záložník krásnou střelou zvýšil na 2:0.

Trenér Neček do druhé půle poslal šestici čerstvých hráčů, včetně zkoušeného Stanislava Vávry. Nováček v sestavě se ukázal hned v úvodu, když v 53. minutě krásně našel Martina Janošíka a levý třinecký záložník uklidil míč do opuštěné brány.

Slezané měli v dalším průběhu spoustu tutovek, Michal Stříž, Vávra, Samiec, Ižvolt, Joukl nebo Janošík s Chloněm. Ani jedna z jejich šancí neskončila v bráně Hampla nebo střídajícího Chvěji. Ujala se až akce z 81. minuty, kdy Jouklovu střelu dorazil do brány Martin Janošík a připsal si druhý gól na své konto.

Pátý a poslední gól vstřelil do sítě Hlučína testovaný Stanislav Vávra. Brněnský hráč si naběhl na přihrávku Stříže, poslal gólmana Chvěju i obránce na párek a střelou do opuštěné brány upravil výsledek na konečných 5:0.

Hutníci ve třetím přátelském utkání zvítězili pětibrankovým rozdílem. Už v sobotu je čeká daleko těžší soupeř. Do Třince přijede Baník Ostrava. Zápas s adeptem na postup do nejvyšší soutěže začíná v 10:30.