Hanáci vyloupili Třinec

(10.9.2016) Obrovský binec v třinecké obraně nadělali v prvním poločase olomoučtí fotbalisté. Domácí defenzívou cestovali jako nůž máslem a nebýt brankáře Palečka, mohlo být rozhodnuto. Třinecký gólman svůj celek podržel a v závěru přihlížel obrovské šanci Tobiáše na vyrovnání. Buchta už druhý gól za svá záda nepustil.

6.kolo, sobota 10.9.2016
1:2
(0:2)
SK Sigma Olomouc
Branky a nahrávky: 26. Jakub Plšek (as. Tomáš Zahradníček, 0:1), 40. Jakub Plšek (0:2), 51. Michal Stříž (as. Jaroslav Málek, 1:2). Rozhodčí: Jan Váňa - Jakub Šimáček, Milan Matějček. Žluté karty: Jiří Janoščín, Petr Hošek, Martin Motyčka - Tomáš Chorý.
FK Fotbal Třinec: Lukáš Paleček – Tomáš Vengřinek, Marek Čelůstka, Imrich Bedecs (30. Muamer Avdič), Jiří Janoščín – Petr Joukl (76. René Dedič), Matej Ižvolt, Jaroslav Málek (70. Pavel Tobiáš), Martin Motyčka, Michal Stříž – Petr Hošek. Trenér: Lubomír Vašek.
SK Sigma Olomouc: Miloš Buchta – Jan Štěrba, Martin Šindelář, Michal Vepřek, Martin Sladký – Šimon Falta (79. Jakub Habusta), Tomáš Zahradníček (90+1. Uroš Radakovič), Jakub Plšek, David Houska – Tomáš Chorý, Jakub Petr (81. Lukáš Buchvaldek). Trenér: Václav Jílek.
Počet diváků: 833

Říká se, že vítězná sestava se nemění. Bohužel naši trenéři museli učinit dvě změny. Zdravotní problémy nepustily do zápasu Pavla Malcharka s Dariem Krištem. K nim přibyl ještě v prvním poločase obránce Imrich Bedecs.

To už však Třinec podlehl jednomu z olomouckých ataků. Ve 26. minutě si Zahradníčkův centr našel ve vápně Jakub Plšek a hlavou překonal vynikajícího Palečka, který předtím zneškodnil šance Plška a Chorého.

I domácí měli za bezgólového stavu brankovou příležitost, jenže Hošek z otočky přestřelil olomouckou svatyni.

Třinečtí hráči v poli nedokázali na výpady Hanáků příliš reagovat. Naštěstí v bráně byl Paleček, který vyčapal únik Zahradníčka a vzápětí očima vytlačil ránu Housky na břevno. Na další akci ze 40. minuty už byl i on krátký. Na krásnou střelu Jakuba Plška zpoza šestnáctky k pravé tyči již nedosáhl a jeho tým o přestávce prohrával 0:2.

Po změně stran se hra vyrovnala a v 51. minutě vyskočili ze svých sedaček i domácí diváci. Centr Málka z pravé strany lehce usměrnil do olomoucké brány Michal Stříž a Třinec byl rázem na dostřel.

Domácí bojovali, Hanáky již nepouštěli tak často do šancí a sami se snažili několikrát udeřit. Penaltu si zkoušel vymodlit Hošek, na druhé straně mohl završit hattrick Plšek, ale neuspěl.

Vrcholem utkání byla gólová šance střídajícího Tobiáše. Ten se v poslední minutě zjevil sám před brankářem Buchtou, jenže následnou střelou trefil vybíhajícího olomouckého gólmana a zazdil šanci na vyrovnání.

Martin Zbončák (trenér Třince)

„Věděli jsme o obrovské síle Olomouce, přesto jsme si s ní neporadili. Prokázala se už v první půli, kdy Olomouc byla značně lepší. My jsme naopak byli všude pozdě, málo jsme běhali a pozdě přistupovali k hráčům. Můžeme být rádi, že poločas neskončil 0:3 nebo 0:4, protože šance tam byly, ale podržel nás vynikající Paleček. O přestávce jsme si v kabině něco řekli. Chtěli jsme dát co nejdříve kontaktní gól a zdůrazňoval jsem, že je to pořád otevřené. Gól jsme dali a do poslední chvíle nebylo o výsledku rozhodnuto. Fotbal to byl nahoru a dolů a v tom vedru, které bylo, musím klukům samozřejmě poděkovat za to, jak se vydali v druhém poločase, protože opravdu šli na krev. Bylo to pro ně opravdu náročné. Bohužel v 92. minutě Tobiáš měl na noze gól a nedal. Takový je fotbal. Jsme samozřejmě zklamaní, protože je to další domácí ztráta.”

Václav Jílek (trenér Olomouce)

„Já to vezmu úplně obráceně z druhé strany, až ze závěru. To, že jsme neproměnili několik gólových šancí a situací, všichni viděli. Myslím si, že jsme měli dobrý vstup do utkání, ale na druhou stranu Třinec mohl ještě v 92. minutě vyrovnat a byli bychom zpátky tam, kde jsme byli. Měli jsme vynikající první poločas, mnoho neproměněných šancí. Soupeř svou první brankou zkorigoval stav utkání, potom byla už hra hodně rozháraná nahoru dolů a v závěru při nás stálo štěstí. Nakonec jsme to ubránili. Jsem za to rád, protože takové vítězství je pro nás cennější, než kdybychom tu vyhráli vysokým rozdílem.“