Gólová přestřelka bez vítěze

(20.8.2016) Osm gólů, to už dlouho na třineckém stadionu k vidění nebylo. Naši dvakrát vedli o dvě branky, nakonec však v závěru zachránil bod chorvatský záložník Dario Krišto. Hattrickem se blýskl žižkovský Vojtěch Engelmann.

3.kolo, sobota 20.8.2016
4:4
(2:0)
FK Viktoria Žižkov
Branky a nahrávky: 17. Petr Hošek (as. René Dedič, 1:0), 32. Jaroslav Málek (as. Petr Hošek, 2:0), 47. Vojtěch Engelmann (as. David Sixta, 2:1), 55. Imrich Bedecs (3:1), 57. Vojtěch Engelmann (as. Jakub Urbanec, 3:2), 64. Vojtěch Engelmann (as. David Sixta, 3:3), 73. Tomáš Dočekal (as. Miroslav Podrazký, 3:4), 81. Dario Krišto (as. Pavel Malcharek, 4:4). Rozhodčí: Emanuel Marek – Marek Podaný, Kamil Hájek. Žluté karty: Imrich Bedecs, Jaroslav Málek - Marek Opluštil.
FK Fotbal Třinec: Lukáš Paleček – Tomáš Vengřinek (66. Petr Joukl), Marek Čelůstka, Imrich Bedecs, Jiří Janoščín – Jaroslav Málek, Martin Motyčka, Dario Krišto, Matej Ižvolt – René Dedič (46. Pavel Malcharek), Petr Hošek (75. Martin Janošík). Trenér: Lubomír Vašek.
FK Viktoria Žižkov: Karel Hrubeš – Pavel Hašek (46. Jakub Trýzna), Marek Opluštil, Jiří Pimpara, Vojtěch Šandera – Josef Eliáš (46. David Sixta), Michal Pavlata (79. Václav Klán) – Jakub Urbanec, Miroslav Podrazký, Vojtěch Engelmann – Tomáš Dočekal. Trenér: Oulehla.
Počet diváků: 418

Slunečné počasí, čerstvý vzduch a dva útočníci na vrcholu třinecké sestavy. To slibovalo zajímavý duel a jak se později ukázalo, tak se i stalo.

Domácí v první půli měli daleko více ze hry a vytvořili si několik zajímavých šancí. Přímý kop Ižvolta vychytal brankář Hrubeš. O čtyři minuty později už žižkovský brankář nestačil na unikajícího Petra Hoška, který přízemní střelou k pravé tyči otevřel skóre zápasu.

Po další Ižvoltově akci zakončoval ze záklonu těsně nad bránu Dedič. Třineckého útočníka neúspěch v tu chvíli nemusel mrzet, protože vzápětí svítil na ukazateli skóre stav 2:0. Dedič vybojoval odražený míč, přihrál Hoškovi, ten ještě našel zcela volného Jaroslava Málka a bývalý hráč Pražanů uklidil míč do odkryté brány.

S domácími to vypadalo v první půli velice dobře, další příležitost na zvýšení zahodil Dario Krišto.

Problémy začaly se startem druhé půle, do které už nenaskočil zdravotně indisponovaný Dedič, kterého nahradil Malcharek. Na druhé straně žižkovský kouč sáhl ke dvěma změnám. Ty už v úvodu přinesly ovoce, protože hned po šedesáti sekundách vstřelil první gól Žižkova Vojtěch Engelmann a hosté rázem vycítili šanci na bodový zisk.

Pár minut na to mohl domácím vrátit dvoubrankový náskok Krišto, jenže jeho střele chybělo kousek přesnosti. Co se nepovedlo Krištovi, to zvládl z přímého kopu obránce Imrich Bedecs. Třinecký zadák propálil zpoza šestnáctky zelenočernou zeď.

Po třetí brance se zdálo, že to bude pohodové utkání s otázkou, kolik gólů skončí v žižkovské síti, nakonec z toho bylo drama až do posledních sekund, neboť v dresu Žižkova úřadoval Vojtěch Engelmann. V 58. minutě si naběhl na Urbancům pas a střelou z první prostřelil Palečka.

O šest minut později Vojtěch Engelmann završil hattrick, když napodobil únik Hoška z prvního poločasu a vyrovnal na 3:3. Ještě před tím mohl změnit skóre druhou brankou Málek, jeho křížná střela ofoukla tyč žižkovské svatyně.

V případě žižkovského střelce nemuselo zůstat u tří branek. V 68. minutě jeho střelu zastavila tyč Palečkovy brány. Třinecký gólman přesto inkasoval i počtvrté, když Pražany poslal hlavou do vedení Tomáš Dočekal.

Naštěstí se naši fotbalisté nevzdali a v 81. minutě rozradostnil čtyři stovky diváků po zadovce Malcharka zakončující Dario Krišto.

Na tabuli svítil výsledek 4:4, ale oba týmy chtěly vyhrát. Útok střídal útok a největší šance na rozhodnutí měli v 90. minutě Malcharek a poté i Ižvolt, bohužel nerozhodný stav zůstal až do závěrečného hvizdu.

Obě družstva dnes mohla dosáhnout na své první vítězství v sezóně, ale po gólové přestřelce se musela spokojit s pouhým bodem.